Kultura

17 lipca 2009, 11:44:14

W sierpniu rozpoczyna się Artystyczne Lato w Teatrze Małym.

Teatr Mały w  Tychach poleca na czas wakacji:

WARSZTATY TEATRALNE dla młodzieży zakończone pokazem scenicznym;
18, 19, 20, 21, 22  sierpnia;
prowadzi Artur Gotz;
Aktor związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie, chorzowskim Teatrem Rozrywki, Teatrem The Imagination w Londynie, współpracujący z Zygmuntem Koniecznym (debiut w Piwnicy pod Baranami).
Program warsztatów jest autorskim programem, stworzonym w oparciu o metody, które aktor poznał w PWST we Wrocławiu, Ośrodku Grotowskiego we Wrocławiu – pracując m.in. z Reną Mirecką, a także pracując z wykładowcami Szkoły Teatralnej w Petersburgu. Warsztaty prowadził  m.in. w Studio 68 pod patronatem Seana Connery w Gdyni.
W programie: trening aktorski, plastyka ruchu scenicznego z podst. elementami  pantomimy, impostacja i emisja głosu, technika i wyrazistość mowy, zadania i ćwiczenia aktorskie,  elementy teatru plastycznego, tworzenie spektaklu.
Zajęcia bezpłatne  dla grupy 20-osobowej (prowadzone od godz. 10.00) , wiek od 15 lat; decyduje kolejność zgłoszeń. Warunek: udział w pełnym cyklu zajęć. Zapisy od 10 do 14 sierpnia.
Sceniczny pokaz powarsztatowy otwarty dla publiczności 22.08, godz. 18.00,
wstęp bezpłatny

ZAJĘCIA Z GRAFIKI WARSZTATOWEJ  – druk wklęsły dla dzieci i młodzieży
zakończone wystawą powarsztatową; 18, 19, 20, 22 sierpnia.
Prowadzą: Łukaszu Pudełko, Aleksandra Drozd
W programie: omówienie technik grafiki warsztatowej, w tym techniki druku wklęsłego, wykonanie projektu i opracowanie matrycy, wykonanie odbitek na prasie graficznej, wystawa prac.
Zajęcia są bezpłatne w grupie 15-osobowej (prowadzone od godz. 11.00), wiek 12 – 16 lat; decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunek: udział w pełnym cyklu zajęć. Zapisy w Galerii „Obok” od 10  do 14 sierpnia.
Otwarcie  powarsztatowej wystawy  w teatralnym holu22 sierpnia godz. 17.30; wstęp bezpłatny

„Tango d’amore” recital  ARTURA GOTZA
Lena Minkacz – fortepian, Sebastian Ziomek - instrumenty perkusyjne, śpiew
22 sierpnia, godz. 19.00
Spotkanie z piosenką kabaretową. Opowieść o fascynacjach damsko-męskich.
Artysta przeprowadza widzów przez całą skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych
zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Obok poważnych, nostalgicznych tematów pojawi się i duża dawka dobrego humoru i dowcipu.  Usłyszymy kompozycje Zygmunta Koniecznego, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Marka Michalaka, Jana Wołka, Michała Zabłockiego, Marka Grechuty, Zbigniewa Książka. 
1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×