Miasto

13 lipca 2009, 14:4:15

Tychy po raz kolejny znalazły się pośród najlepiej ocenianych samorządów. Ranking przeprowadził dziennik „Rzeczpospolita”.

Aby zostać wymienionym wśród tych najlepszych należało przejść dwie weryfikacje. W pierwszym etapie wybrano miasta i gminy, które w latach 2005- 2008 najlepiej zarządzały swoimi finansami oraz najefektywniej inwestowały fundusze. Pod uwagę brano m.in. dynamikę wzrostu wydatków czy wartość środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 464 samorządów, które otrzymały ankietę z 15 pytaniami. W ankiecie oprócz kwestii finansowych i budżetu, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące współpracy z jednostkami pomocniczymi, stopy bezrobocia, funkcjonowania urzędu zgodnie z normami ISO, wspierania innowacyjności i przedsiębiorczości. Spośród wszystkich samorządów wybrano te, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa finansowego i reguł odpowiedzialności. W rankingu tym Tychy znajdują się na 35 miejscu.
Tychy są również w czołówce (9 miejsce)  polskich miast na prawach powiatu, które najskuteczniej  wykorzystują unijne środki. W tym rankingu miasto wykazuje się  bardzo wysokim przychodem z Unii Europejskiej w budżecie ( 12,99%), a także przychodem unijnym przypadającym na jednego mieszkańca ( 520,9 zł).
Nasze miasto uważane jest także za innowacyjne. W zestawieniu wszystkich miast na prawach powiatu Tychy zdobyły wysokie noty, jako miasto chętnie wdrażające nowoczesne technologie m.in. w codziennej pracy urzędu czy  w życiu mieszkańców.

Więcej o rankingu można przeczytać tutaj

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×