Miasto

25 czerwca 2009, 16:26:15

Galeria sztuki, mediateka, sala projekcyjna – to między innymi znajdzie się w Pasażu kulturalnym „Andromeda” przy placu Baczyńskiego w Tychach.

Za takim zagospodarowaniem przestrzeni po byłym kinie opowiedziała się większość tyszan biorących udział w ankiecie publikowanej w październiku ubiegłego roku przez miejski portal www.tychy.pl . Inwestorem przedsięwzięcia będzie Miasto.
Jak zaznaczył Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba: „Funkcje, jakie chcemy nadać Pasażowi korespondują z modernizowanym Placem K.K. Baczyńskiego. Mam nadzieję, że miejsce to będzie tętniło życiem kulturalnym, będzie przyciągać mieszkańców oraz zachęcać ich do spędzania wolnego czasu”.
Osobą koordynującą projekt jest Zastępca Prezydenta ds. społecznych Daria Szczepańska.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Tychy (25 czerwca) radni podjęli decyzję o przekazaniu 80 tysięcy złotych na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ww. inwestycji. 
Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 21- 23 września wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×