Miasto

25 czerwca 2009, 16:26:15

Galeria sztuki, mediateka, sala projekcyjna – to między innymi znajdzie się w Pasażu kulturalnym „Andromeda” przy placu Baczyńskiego w Tychach.

Za takim zagospodarowaniem przestrzeni po byłym kinie opowiedziała się większość tyszan biorących udział w ankiecie publikowanej w październiku ubiegłego roku przez miejski portal www.tychy.pl . Inwestorem przedsięwzięcia będzie Miasto.
Jak zaznaczył Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba: „Funkcje, jakie chcemy nadać Pasażowi korespondują z modernizowanym Placem K.K. Baczyńskiego. Mam nadzieję, że miejsce to będzie tętniło życiem kulturalnym, będzie przyciągać mieszkańców oraz zachęcać ich do spędzania wolnego czasu”.
Osobą koordynującą projekt jest Zastępca Prezydenta ds. społecznych Daria Szczepańska.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Tychy (25 czerwca) radni podjęli decyzję o przekazaniu 80 tysięcy złotych na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla ww. inwestycji. 
1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×