Miasto

23 czerwca 2009, 15:12:2

Nasze miasto, jako jedno z blisko 1400, przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne". Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Włączając się w tę kampanię chcemy zachęcić każdego mieszkańca naszego miasta do oceny własnego modelu picia oraz odpowiedzi na pytanie - Czy moje picie jest bezpieczne?. Chcemy ostrzec przed zagrożeniami, jakie mogą pojawić się w związku z piciem alkoholu.
Kampania adresowana jest do dorosłych konsumentów napojów alkoholowych - także do tych, którym wydaje się, że piją niewiele. Jej celem jest ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Na potrzeby kampanii przygotowano spoty telewizyjne i radiowe, plakaty, ulotki edukacyjne, książki i broszury. Z informacją o konieczności monitorowania własnego wzoru picia chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców gminy.
W ramach kampanii specjalny przekaz profilaktyczny zostanie skierowany do młodzieży. Z myślą o tej grupie docelowej powstała strona internetowa www.niebotak.pl, która pokazuje, że najbardziej bezpieczne dla osoby niepełnoletniej jest zachowanie abstynencji. Do szkół trafił, przygotowany przez PARPA, scenariusz wywiadówki dla rodziców, scenariusz zajęć profilaktycznych oraz materiały edukacyjne pod hasłem "Nie, bo tak" adresowane do ludzi młodych.
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.wyhamujwpore.pl
Na stronie znajdziecie Państwo m.in. Test "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne".


Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×