Sport

17 czerwca 2009, 10:2:54

W SOBOTĘ 20 CZERWCA W TYCHACH WYJĄTKOWA GRA MIEJSKA!

Jedną z atrakcji programu tegorocznych Dni Tyskich jest fabularna gra miejska „75 tropów detektywa Tyskiego”. W trakcie Gry uczestnicy przeniosą się w lata trzydzieste ubiegłego wieku, by pomóc detektywowi Tyskiemu rozwiązać zagadkę tajemniczego napadu. Zespół, któremu się to uda zdobędzie główną nagrodę Gry o wartości 500 złotych!

Uczestnicy Gry na dwie godziny zamienią się w detektywów, którzy przemierzając obszar Tychów otaczający Plac pod Żyrafą prowadzić będą dochodzenie. Śledztwo, zlecone przez samego detektywa Tyskiego (dalekiego kuzyna Sherlocka Holmesa) dotyczyć będzie autentycznego napadu na Spółdzielczą Kasę Oszczędności w Tychach z 1936 roku. Aby rozwiązać tę zagadkę Gracze napotkają zadania godne detektywów. Będą musieli zdobyć przedmioty, uzyskać wskazówki i porozmawiać z osobami, które mogą coś wiedzieć o sprawie. A będzie to m.in. śpiewaczka, domokrążca i listonosz. Kto kręci, a kto mówi prawdę? Kto dokonał rabunku i gdzie ukryto łup? Na te i inne pytania uczestnicy Gry odpowiedzą świetnie się bawiąc i poznając historię Tychów.

Udział w grze jest bezpłatny i wymaga rejestracji chętnych zespołów do Gry. Każdy zespół może się składać minimalnie z 2 a maksymalnie z 4 osób, w tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracji dokonuje się osobiście w dniu gry, czyli 20 czerwca od godz. 12.00 do 14.30 (lub do wcześniejszego momentu wyczerpania limitu 200 uczestników) w hallu Urzędu Miasta Tychy (al. Niepodległości 49) Start Gry zaplanowany jest na godzinę 15.00, a na zakończenie Gry zespoły będą miały czas do 17.00.

Gra nie wymaga żadnej wiedzy wyjściowej na temat historii Tychów. Uczestnicy wszystkie informacje będą zdobywać w trakcie zabawy, poznając tym samym mnóstwo ciekawostek z życia miasta.

Podczas uroczystego finału Gry, który zaplanowano na godz. 17.30 na scenie Dni Tyskich (plac pod Żyrafą) oprócz wręczenia nagrody zwycięskiemu zespołowi rozlosowane zostaną również atrakcyjne nagrody dodatkowe.

Fundatorami nagród są: EMPIK, Fitness Club GYMNASION, Nove Kino, Salon Kosmetyczny „Miód i Wanilia” w Tychach

Zespoły, w których składzie będą dzieci mogą liczyć na specjalne niespodzianki detektywa Tyskiego dla swoich pociech.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×