24 listopada 2017 11:53

W czwartek 23 listopada odbyła się uroczysta gala „Senior z pasją”, na której nagrodzono osoby wyróżniające się działalnością na rzecz aktywności osób starszych, integracją środowisk senioralnych oraz promocją społecznej i wolontariackiej działalności.

Kapituła konkursu, w skład której weszli: Daria Szczepańska- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych, Zygmunt Marczuk - pełnomocnik prezydenta miasta ds. współpracy z Tyską Radą Seniorów, Urszula Polubiec- przewodnicząca Tyskiej Rady Seniorów, Kazimiera Krzysztofik – przedstawicielka fundacji Internationaler Bund Polska, spośród 25 zgłoszeń wyłoniła laureatów konkursu.

Zanim zwycięscy pojawili się na scenie w auli Szkoły Muzycznej w Tychach kilka słów do licznie zgromadzonych na sali seniorów skierowała Daria Szczepańska:

- Dziekuję organizatorom konkursu – Fundacji Internationaler Bund Polska za pomysł na uhonorowanie najbardziej aktywnych seniorów w naszym mieście. Patrząc na liczbę zgłoszeń i to jak wielu seniorów mamy dziś na sali, widać, że jest przestrzeń w mieście do takich spotkań i inicjatyw. Dziękuję także naszym wspaniałym seniorom, nie tylko tym, którzy otrzymają za chwilę wyróżnienia, ale wszystkim nominowanym, których postawa zwraca uwagę i jest przykładem dla innych.

W kategorii przyjaciel seniorów wyróżnienie otrzymał: Klub Osiedlowy „Magdalena”, w kategorii społecznik roku: Irena Łojek, wolontariuszem seniorem zostali wolontariusze hospicjum im. św. Kaliksta I. W kategorii „Senior z pasją” wygrał Maciej Mastalski, a najlepszą „Inicjatywą senioralną” jest działalność grupy muzycznej „PLATYNA”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.