Sport

5 czerwca 2009, 9:45:44

O około dwa miesiące przedłuży się remont dachu nad tzw. basenem rozgrzewkowym Krytej Pływalni przy ul. Edukacji w Tychach. Ze względów bezpieczeństwa dla przyszłych użytkowników pływalni należy dokonać dodatkowych napraw.

Po zdemontowaniu przekrycia dachu ( czyli zewnętrznej warstwy dachu) okazało się, że końce dźwigarów drewnianych zostały wpuszczone w ścianę attyki, w wyniku czego na dźwigarach pojawiły się niepokojące przebarwienia. Dlatego Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta Tychy zlecił rzeczoznawcy opracowanie ekspertyzy, mającej na celu ustalenie stanu technicznego elementów nośnych konstrukcji drewnianej. Ekspertyza wykazała, iż końce trzech dźwigarów uległy miejscowej biodegradacji oraz został podany sposób ich naprawy, po którym elementy będą się nadawały do ponownego zabudowania.
Opisane roboty nie były możliwe do przewidzenia na etapie projektowania i przygotowywania postępowania przetargowego. Planowany termin zakończenia robót to 15 września 2009r.Wykonawcą prac remontowych jest wyłoniona w przetargu firma Z.U.P.H. „Wojtur” z Gliwic. Obejmują one m.in. demontaż istniejących płyt dachowych wraz ze świetlikiem i obróbkami blacharskimi, zabezpieczenie elementów konstrukcji drewnianej dachu, wykonanie świetlika dachowego wyposażonego w klapy uchylne, wykonanie nowego pokrycia z  płyt warstwowych dachowych dodatkową membraną EPDM, wykonanie nowych obróbek blacharskich.

    Wszystkie osoby, które chcą skorzystać z basenu zapraszamy na pływalnię do Zespołu Szkół Sportowych przy al. Niepodległości 190. Do czasu rozpoczęcia wakacji godziny ogólnodostępne są w soboty oraz niedziele. Od 22 czerwca zapraszamy na ww. basen codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 21.00, natomiast w soboty i niedziele od 8.00- 21.00.  
Ceny biletów: 5 zł dorośli, 3 zł dzieci. Dorośli uczestnicy programu „3+LicznaRodzina” 2,50 zł a dzieci 1,50 zł. W wakacje wprowadzone zostaną dodatkowe ulgi dla dzieci i młodzieży.

    Podczas wakacji na brodziku dziecięcym Krytej Pływalni instruktorzy pływania z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą prowadzili bezpłatną naukę pływania. Szczegóły dot. powyższych ofert można znaleźć tutaj
Gabinety odnowy biologicznej ( sauna, siłownia) przy ul. Edukacji są czynne bez zmian.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×