Miasto

3 czerwca 2009, 9:9:47

Zastępcą Prezydenta Miasta Tychy ds. gospodarki przestrzennej został dr Michał Gramatyka. Na stanowisko powołał go dzisiaj Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

Michał Gramatyka od 11 lat sprawował mandat radnego miasta Tychy. W latach 1998-2000 oraz od października 2006 roku do 2 czerwca 2009 roku był przewodniczącym Rady Miasta, natomiast od 2001 do 2004 roku sprawował funkcję członka Zarządu
Miasta Tychy. Jest inicjatorem m.in. kampanii społecznej ,,Bezpieczne Tychy - dość milczenia" czy programu ,,3+ Liczna Rodzina".
-Powołałem na to stanowisko Michała Gramatykę, samorządowca z wieloletnim doświadczeniem, doktora prawa. Jestem przekonany, że Jego wiedza i umiejętności przyczynia się do dalszego rozwoju miasta- tak Prezydent Tychów Andrzej Dziuba uzasadnia swoją decyzję.
- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za głosy oddane na mnie w wyborach samorządowych w 2006 roku, starałem się sumiennie wypełniać obowiązki powierzone przez tyszan. Otrzymałem propozycję kontynuowania pracy na rzecz Tychów na innym stanowisku i z radością tę propozycję przyjąłem. Wartością nadrzędną pozostaje dla mnie dobro miasta i jego mieszkańców - mówi Michał Gramatyka.
Gramatyka jest doktorem nauk prawnych, adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykłada także w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Jest współautorem uchwały "Quod Discis Tibi Discis", zapewniającej samorządowe stypendia najzdolniejszym studentom naszego miasta. Ma opinię cenionego specjalisty - jest stałym doradcą Sejmowej Komisji Śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy.
Jedną z pasji Michała Gramatyki jest muzyka folk - nowy wiceprezydent jest pomysłodawcą szantowego festiwalu "Port Pieśni Pracy" w Tychach.
Jest żonaty, ma dwóch synów.

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Zajezdnia PKM Tychy przebudowana

Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Dziękujemy za każdy głos!

Dziękujemy za każdy głos!

20 września zakończyliśmy głosowanie na projekty mieszkańców złożone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbyło się głównie w formie elektronicznej.

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Bezpłatne szkolenia cyfrowe

Zapraszamy do udziału w projekcie „Ctrl+C – Ctrl+V” w ramach, którego realizowane będą bezpłatne szkolenia cyfrowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×