17 kwietnia 2009 7:36

Tychy znalazły się na 7 miejscu w rankingu najbardziej atrakcyjnych biznesowo średnich miast według miesięcznika „Forbes”.

Zestawienie powstało na bazie danych zebranych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Polskie miasta otrzymywały punkt za każdą spółkę utworzoną w 2008 roku, ale także traciły po punkcie za każdą upadłość i likwidację. Dodatkowo otrzymywały punkt za obecność na innej liście „Forbesa” - miast z firmami o największym wzroście wartości.
Zdecydowanym liderem wśród miast powyżej 300 tys. mieszkańców jest Warszawa. Stolica naszego województwa zajmuje piątą pozycję. Wśród dużych miast, między 150 tys. a 300 tys. mieszkańców, trzecie, siódme i dziesiąte miejsce zajęły odpowiednio Bielsko-Biała, Gliwice i Sosnowiec. W rankingu średnich miast, między 50 tys. a 150 tys. mieszkańców, poza Tychami znalazł się także Rybnik (6 miejsce) i Chorzów (9 miejsce). Na liście miast poniżej 50 tys. mieszkańców znalazły się także Cieszyn i Mikołów, zajmując odpowiednio czwarte i siódme miejsce.



Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.