17 kwietnia 2009 7:33

W związku z postępem prac przy budowie kanalizacji w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach”, realizatorzy inwestycji organizują spotkanie informacyjne z mieszkańcami dzielnicy Cielmice.

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2009 roku, o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej nr 23, przy ul. Jedności 51 w Tychach.
Wezmą  w nim udział przedstawiciele Jednostki Realizującej Projekt oraz wykonawcy i projektanci sieci kanalizacyjnej. Podczas spotkania mieszkańcy Cielmic dowiedzą się o zakresie i harmonogramie prac. Realizatorzy inwestycji odpowiedzą także na pytania.

Prace budowlane w Cielmicach rozpoczęły się z początkiem 2009r. Łącznie w tej dzielnicy powstanie ok. 21 kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej. Dzięki inwestycji ok 1,3 tys. mieszkańców uzyska dostęp do nowoczesnej sieci kanalizacyjnej. Wartość robót w dzielnicy Cielmice wynosi ponad 7,7 mln. EUR.
Budowa kanalizacji w Cielmicach jest jednym z sześciu zadań budowlanych realizowanych w ramach projektu „Gospodarka ściekowa w Tychach”, największej inwestycji w historii miasta. Projekt jest współfinansowany przez europejski Fundusz Spójności.

Gospodarka Ściekowa w Tychach jest drugim co do kwoty dofinansowania projektem dotowanym przez Europejski Fundusz Spójności w 2004 r. w sektorze środowiska. Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 140,3 mln EUR (561 263 801 zł), z czego 75 093 900 EUR stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.
Inwestycja obejmuje wybudowanie oraz zmodernizowanie ok. 322km sieci kanalizacji sanitarnej
i deszczowej, uregulowanie 31,3km rowów i potoków oraz zmodernizowanie gospodarki osadowej w Oczyszczalni Ścieków Urbanowice. Projekt obejmie kolejno następujące dzielnice miasta Tychy: Wygorzele, Jaroszowiec, Cielmice, Stare Tychy, Zwierzyniec, Wartogłowiec, Zawiść, Wilkowyje, Mąkołowiec oraz Czułów. Realizacja projektu została rozłożona na trzy lata.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.