26 marca 2009 12:54

W Tychach ruszył program „3+ Liczna Rodzina”. Dziś w Urzędzie Miasta pierwsze rodziny odebrały karty uprawniające do wielu zniżek w instytucjach kulturalnych i sportowych.

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba podczas inauguracji powiedział: „W programie „3+ Liczna Rodzina” chodzi o poszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców naszego miasta. Nie ma tu znaczenia poziom zamożności rodzin. Chcemy po prostu, aby życie wszystkich mieszkańców było łatwiejsze i przyjemniejsze.  Od dzisiaj wspólna wyprawa rodziców i dzieci do kina czy na basen nie będzie zamachem na domowy budżet”.
Ewa Chwalczyk  - mam trójki dzieci podczas odbierania kart zapewniła, że już  w najbliższych dniach jej rodzina wybierze się do teatru, a syn Jasiek pójdzie z tatą na lodowisko. Jak dodała: „Ten program to duże ułatwienie dla naszej rodziny. Przy takiej gromadce dzieci trzeba liczyć się z wydatkami. Sport i kultura to właśnie to, na czym oszczędza się najczęściej.”
W programie „3+Liczna Rodzina” może uczestniczyć 5327 Tyszan w tym 183 rodziny zastępcze.
Jak to działa?
Każdy członek rodziny, z co najmniej trójką dzieci, rodziny zastępcze oraz podopieczni Ośrodka Usług Opiekuńczo Wychowawczych otrzymają karty rabatowe, uprawniające do zniżek w tyskich placówkach kulturalnych i sportowych. Dzięki kartom uczestnicy programu mogą liczyć na 50% rabaty w Teatrze Małym w Tychach, na imprezy organizowane przez Miejskie Centrum Kultury, na basen i lodowisko, na mecze hokejowe GKS Tychy. Za darmo wchodzą na mecze piłkarskie GKS Tychy i do Muzeum Miejskiego; 5 złotych zniżki daje Novekino Uczestnictwo w programie nie zależy od dochodów rodziny. Nie ma również znaczenia czy dzieci wychowuje jeden czy dwoje rodziców.

Aby otrzymać kartę rabatową rodziny muszą wypełnić formalności w Biurze Obsługi Klienta. Czynny jest również numer 032 776 30 30, pod którym zainteresowani otrzymują pełną informację o programie. Uruchomiona jest również specjalna strona internetowa www.licznarodzina.pl, na której można znaleźć wiadomości o programie czy druki do pobrania. Zaprezentowane są również instytucje - partnerzy przedsięwzięcia. Strona będzie na bieżąco aktualizowana.

Każda firma czy instytucja może przystąpić do miejskiego programu „3+Liczna Rodzina”. Wystarczy, aby w tym celu przedstawiła swoją propozycję i podpisała umowę z Urzędem Miasta Tychy. Instytucje partnerów programu będą oznaczone specjalnym logo.

Tychy to drugie miasto w Polsce, które wprowadziło tego typu ulgi. Inspiracją były działania podjęte w Grodzisku Mazowieckim. Autorami tyskiego projektu są Aleksandra Spisak-Golemo i Michał Gramatyka.

Powyżej zdjęcie Marietty Stefaniak z uroczystości wręczania kart "3+LicznaRodzina"Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.