26 lutego 2009 10:39

Uwaga rodzice dzieci w wieku 3-6 lat - w najbliższy poniedziałek – 2 marca - rozpoczynają się w Tychach zapisy do przedszkoli na rok szkolny 2009/2010.

To drugi rok, jak rekrutacja odbywa się drogą internetową. Można to zrobić również w tradycyjny sposób, a potrzebne formularze pobrać w Przedszkolu lub siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty. Elektronicznego zapisu do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych można dokonać na stronie www.przedszkola.tychy.pl (strona będzie aktywna od 2 marca). Zapisy będą prowadzone do 31 marca 2009 r. Natomiast wyniki rekrutacji będą znane 20 kwietnia 2009r.
Gwarancję miejsc mają dzieci kontynuujące edukację w tym samym przedszkolu, a także dzieci sześcioletnie. Natomiast pięciolatki, w związku z reformą obniżenia wieku szkolnego w tym i następnym roku szkolnym, mają prawo do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

JAK ZAPISAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA?
  -   Wejdź na stronę www.przedszkola.tychy.pl, zapoznaj się z zasadami rekrutacji oraz ofertą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
  -  Wypełnij Kartę Zapisu wskazując 3 placówki w kolejności zgodnej z Twoimi priorytetami (rodzice dzieci kontynuujących nie będą musieli po raz drugi wpisywać danych osobowych swoich i dziecka)
  -  Wydrukowaną i podpisaną Kartę Zapisu złóż w placówce pierwszego wyboru w celu potwierdzenia danych
  -  Zachowaj dla siebie hasło wygenerowane przez system
  -  Zapoznaj się z wynikami rekrutacji - 20 kwietnia wyniki będą dostępne w stronie www.przedszkola.tychy.pl, w danej placówce, a jeśli podałeś adres e-mail otrzymasz je na swoje konto
 -  Niezwłocznie potwierdź wolę uczęszczania Twojego dziecka do placówki, do której zostało przyjęte i podpisz umowę lub inne niezbędne dokumenty (do 24 kwietnia br.)

Jeśli rodzice nie mają dostępu do komputera z Internetem lub potrzebują pomocy przy wypełnieniu elektronicznego formularza mogą skorzystać z pomocy w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach przy Al. Piłsudskiego 12. Tam czeka specjalne stanowisko komputerowe a kompetentni pracownicy służą pomocą.

Więcej informacji o zasadach rekrutacji, w tym dzieci niepełnosprawnych, można znaleźć na stronach www.przedszkola.tychy.pl i www.mzo.tychy.pl oraz uzyskać w Miejskim Zarządzie Oświaty w Tychach, Al. Piłsudskiego 12, tel. 032-32-32-416.


 

 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.