24 lutego 2009 14:11

Jeszcze przez trzy miesiące (do końca maja) można składać wnioski o realizację zadań w trybie lokalnych inicjatyw.

Na pieniądze z budżetu miasta ma szansę każdy, kto przedstawi ciekawy i warty realizacji pomysł na to, jak poprawić warunki życia mieszkańcom naszego miasta.
Od 1997 roku, kiedy to Rada Miasta Tychy podjęła pierwszą uchwałę w sprawie lokalnych inicjatyw, w naszym mieście powstały nowe parkingi, place zabaw, boiska, ścieżki rowerowe, zmodernizowano przedszkola i szkoły, wyposażono sale gimnastyczne, pracownie komputerowe i naukowe oraz wybudowano sieci kanalizacyjne i wodociągowe. Wszystko dzięki inicjatywie samych mieszkańców. To do nich należy „pierwszy ruch”. By ich do tego zachęcić, Miasto współfinansuje najciekawsze projekty w 60%.
Przedmiotem lokalnych inicjatyw może być każde przedsięwzięcie należące do zadań własnych gminy, realizowane w granicach miasta. Inicjatorem zadania może być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. O dofinansowanie może starać się każdy, bez różnicy czy planowane zadanie wymaga zainwestowania kilkuset złotych czy kilkuset tysięcy złotych. Wystarczy, że wypełni odpowiedni wniosek i złoży go do 31 maja br., w Wydziale Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich. Tegoroczne wnioski w ramach lokalnych inicjatyw będą realizowane w 2010 roku.

Do największych przedsięwzięć zrealizowanych w trybie lokalnych inicjatyw należą m.in.:
- modernizacja wejścia do budynku, ogrodzenia i placu wejściowego Zespołu Szkół przy
ul. Wejchertów (inwestycja o wartości blisko 800 000 zł),
- budowa placu zabaw dla dzieci na terenie parku przy ul. Stoczniowców i Al. Bielskiej (inwestycja o wartości ponad 100 000 zł),
- budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Legionów Polskich (inwestycja o wartości blisko 200 000 zł).

Szczegóły informacji:
czym są lokalne inicjatywy
procedura
dokumenty do pobraniaNasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.