19 lutego 2009 8:23

Mecz kończący trzeci dzień zmagań na tyskiej tafli to prawdziwe hokejowe święto. Drużyny Słowacji i Rosji stworzyły niesamowite widowisko.

Słowacja – Rosja (4:2)
Młodzi zawodnicy naszych południowych sąsiadów niesieni ogłuszającym dopingiem swoich wiernych fanów pokonali uznawanych za faworytów Rosjan 4:2.
Pierwsza tercja nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. To Rosjanie strzelili jako pierwsi gola i wydawało się, że znowu odprawią rywala z kwitkiem. Słowacy starali się odrobić straty, ale ich rywale, póki co, kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsza tercja kończy się wynikiem 0:1 dla drużyny „Sbornej”.
Druga tercja była bardzo wyrównana. Piękne, składne akcje i solidna gra w obronie sprawiły, że ręce same składały się do oklasków. W tej tercji zobaczyliśmy wyrównującego gola strzelonego w 27 minucie, a jego autorem był Boris Krempasky.
Przed trzecią tercją można było spodziewać się, że po raz drugi dzisiejszego dnia zobaczymy rzuty karne. Jednak w tej odsłonie Słowacy ruszyli do zmasowanego ataku i  ku uciesze swoich kibiców strzelili trzy bramki w zaledwie 5 minut. Rosjanie, którzy wyglądali na zdezorientowanych i zrezygnowanych zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Mecz kończy się wynikiem 4:2 dla Słowaków.
Trener Słowackiej reprezentacji Andrej Vyboh po meczu z Rosją powiedział: „Jeszcze to do mnie nie dotarło, że wygraliśmy. To był bardzo wyrównany mecz. Byliśmy bardziej zdyscyplinowani a taktycznie byliśmy silniejsi. Zawodnicy są w bardzo dobrej formie psychicznej i fizycznej. Będziemy walczyć o złoty medal.”
Trenerzy z Rosji nie chcieli komentować gry.

Tym meczem zakończyła się rywalizacja grupowa. Dziś w pierwszym spotkaniu półfinałowym Słowacja zmierzy się o 13.30 ze Szwajcarią, a o 17.00 drużyna Rosji zagra z Finami. Natomiast o 10.00 Polacy zagrają z Białorusią o 5 miejsce.