16 lutego 2009 18:21

"Chłopcy, walczcie ostro!" – tymi słowami Mariusz Czerkawski przywitał reprezentantów wszystkich krajów biorących udział w hokejowych rozgrywkach w Tychach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy „Śląsk-Beskidy 2009”.

Tuż przed meczem Polski i Rosji nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu na Stadionie Zimowym w Tychach.
Na lodzie pojawiły się drużyny Rosji, Szwajcarii, Słowacji, Białorusi, Finlandii i Polski. Powodzenia i satysfakcji z występów życzyli młodym sportowcom władze miasta Tychy oraz przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Na telebimie zaprezentowano kibicom krótką relację z uroczystego odpalenia ognia olimpijskiego, która miała miejsce w piątek 13 lutego na placu przed tyskim lodowiskiem.
Bezpośrednio przed meczem młodych Polaków z Rosjanami,  Mariusz Czerkawski, najlepszy polski i hokeista i honorowy obywatel miasta Tych, za kulisami zagrzewał do walki reprezentację naszego kraju: – Przebierajcie nogami, bo Rosjanie słyną ze swojej szybkości na lodzie.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.