28 kwietnia 2016 10:43

Trwają intensywne prace budowlane w części obiektu przeznaczonej pod strefę wypoczynku. W przyszłości znajdzie się w niej m.in. atrakcja w postaci piwnych kąpieli. Najstarszy napój świata ma wpłynąć pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie gości Wodnego Parku Tychy.

Pierwsze kąpiele w złocistym napoju odbywały się już w starożytności. Od tamtych czasów doceniano witaminy z grupy B zawarte w tym trunku oraz jego pozytywny wpływ na skórę, krążenie i dobre samopoczucie. Pomagał on w leczeniu i łagodzeniu nerwobóli, problemów żołądkowych, napięcia mięśniowego, chorób śledziony, nadciśnienia, czy też nerwicy. Piwne kąpiele oprócz właściwości typowo zdrowotnych pełnią również rolę kosmetyczną. Skóra po piwnym relaksie jest bardziej odprężona, nawilżona i jędrna, a włosy mniej łamliwe. 

Z tych pozytywnych właściwości chmielu będzie można skorzystać również w tyskim parku wodnym. W specjalnych wannach z drewnianych bali, goście będą mogli zrelaksować się w trakcie 30-minutowych sesji w ekstrakcie piwnym. Uzupełnieniem kąpieli będzie możliwość zakosztowania piwa nalewanego z urządzenia zabudowanego w kontuarze kadzi. Zakończeniem seansu będzie odpoczynek na specjalnym łożu wyściełanym świeżą słomą. 

– W mieście słynącym z piwa, w którym pierwszy browar powstał w 1629 roku, nie mogło zabraknąć takiej atrakcji – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestora budowy Wodnego Parku Tychy – Kąpiele w piwie przyjmą formę kulturalnych seansów znanych ze starożytnych term i łaźni – dodaje. 

Piwne atrakcje to nie wszystko, co znajdzie się w jednej z najważniejszych części obiektu, w której została już wykonana znaczna część robót budowlanych. Przewidziano tu również rozbudowaną strefę saun wewnętrznych i zewnętrznych. W pierwszej części goście będą mogli skorzystać m.in. z inhalacji w jaskini solnej oraz tężni, a także z rozgrzania swojego ciała w suchej saunie fińskiej. Dla ochłody zaplanowano grotę śnieżną z całorocznym naśnieżaniem i temperaturą na poziomie minus 15 st. C. 

Stosowanie zimna w utrzymaniu zdrowia i leczeniu chorób było znane już za czasów Hipokratesa. Dzięki korzystaniu z seansów w niskiej temperaturze następuje uaktywnienie funkcji obronnej organizmu, pobudzenie do pracy organów wewnętrznych i polepszenie przemiany materii. Obniżyć temperaturę swojego ciała będzie można również w zewnętrznej dedykowanej niecce basenowej z biczami oraz masażami wodnymi. W tej części nie zabraknie również blokowej sauny fińskiej.

– Opracowując ofertę Wodnego Parku Tychy chcieliśmy dać naszym gościom kompleksowe spektrum usług. Tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dodaje Zbigniew Gieleciak.

W części wypoczynkowej Wodnego Parku Tychy znajdzie się również przestrzeń SPA & Wellness. Strefa odnowy biologicznej zostanie oddana pod wynajem. Jej zarządca zostanie wybrany w ramach przetargu, który zostanie ogłoszony jeszcze w obecnym kwartale.

Otwarcie obiektu zaplanowano na połowę 2017 roku.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.