10 lutego 2009 13:58

Możesz mieć wpływ na to jak wyglądać będą Tychy, jeśli wpuścisz do domu ankietera i odpowiesz na kilka pytań dotyczących przestrzeni w mieście. Badania potrwają od 17 lutego do 1 marca i obejmą 1000 mieszkań we wszystkich tyskich dzielnicach.

 

W dniach 17.02.2009-1.03.2009 w Tychach przeprowadzone zostaną badania socjologiczne dotyczące postrzegania i oceniania przestrzeni miejskiej i osiedlowej. Badania prowadzone są przez Pracownię Planowania Przestrzennego i Architektury w Tychach, a koordynują je socjologowie z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego.

 

W ramach badań przeszkoleni ankieterzy zaopatrzeni w stosowne identyfikatory i upoważnienia przeprowadzą wywiady kwestionariuszowe z 1000–osobową reprezentatywną grupą mieszkańców miasta ze wszystkich jego dzielnic. Ankieterzy będą odwiedzać tyszan w mieszkaniach. Prosimy o życzliwość w stosunku do ankieterów i udzielenie im szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Zapewniamy pełną anonimowość otrzymanych informacji, które opracowywane będą wyłącznie statystycznie. Wyniki badań będą stanowić punkt wyjścia do prac planistycznych prowadzonych w Tychach.

 

Dr inż. arch. Tadeusz Kmieć (dyrektor Pracowni Planowania Przestrzennego i Architektury)

Dr Krzysztof Bierwiaczonek (koordynator badań, Instytut Socjologii UŚ)
 
 informacja na ten temat ukaże się również 17 lutego w 92 numerze Twojego Miasta
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.