14 lutego 2009 8:59

W Tychach zapłonął znicz olimpijski a to znak, że rozpoczął się IX Zimowy Festiwal Młodzieży Europy "Śląsk – Beskidy 2009".

W tyskiej  sztafecie niosącej ogień brali udział olimpijczycy i sportowcy  związani z naszym miastem. Uroczystego odpalenia znicza przy Stadionie Zimowym, w towarzystwie gospodarza miasta prezydenta Andrzeja Dziuby, dokonał Mariusz Czerkawski  - olimpijczyk, ambasador Festiwalu Młodzieży oraz Honorowy Obywatel Tychów.   Nasze lodowisko od poniedziałku stanie się areną zmagań młodych hokeistów. Do Tychów przyjadą drużyny z 6 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Słowacji, Finlandii i Szwajcarii. Pierwszy mecz pomiędzy Finlandią i Białorusią rozpocznie się o godzinie 14.30.  Najwięcej emocji może budzić drugi mecz w tym dniu pomiędzy Polską a Rosją. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców, wstęp na mecze olimpijskie jest bezpłatny. Liczymy na gorący doping.

Szczegółowe informacje dotyczące  IX Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy "Śląsk – Beskidy 2009":
http://www.umtychy.pl/artykul.php?s=568,644

http://www.slask-beskidy.pl/akpol.htm
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.