16 lutego 2009 15:17

Na tyskiej tafli lodowej spotykają się dziś Rosjanie i Polacy. Mecz zapowiada się emocjonująco.

Mecz kończący  rywalizację pierwszego dnia hokejowych rozgrywek w ramach IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europejskiej zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem spotykają się w nim drużyna gospodarzy (Polska) i niekwestionowany faworyt czyli reprezentacja Rosji. Drużyna „Sbornej” zdobyła złoto w ostatniej edycji festiwalu, który odbył się w Hiszpanii i już wiadomo, że postawią naszym młodym hokeistom wysoką poprzeczkę. Polacy swoją formę sprawdzali w meczu kontrolnym podczas zgrupowania w szwedzkim Furudal gdzie pokonali drużynę Szkoły Hokejowej 7:1.
Zbigniew Stajak – trener młodzieżowej reprezentacji Polski w hokeju na lodzie powiedział nam:
„Doskonała atmosfera panująca na Festiwalu, ślubowanie zawodników, uroczystość otwarcia w Szczyrku to wszystko powoduje, że moi zawodnicy są przejęci i czują się jak na prawdziwej Olimpiadzie. Zakwaterowanie w jednym miejscu wszystkich sportowców służy komunikacji i wymianie doświadczeń. Jednak trzeba pamiętać, że to wszystko jest tłem, bo liczy się rywalizacja sportowa. Mieliśmy pierwsze treningi na lodowisku w Tychach. To wspaniały obiekt na bardzo wysokim poziomie.  Wiemy, że dzisiejszy mecz  z Rosją budzi wiele emocji. Dla nas najważniejsza jest gra zespołowa.  Ale na nią wpływają indywidualności i wiodący zawodnicy. Wśród nich mogę wymienić Bartka Pociechę, który jest w dobrej formie; Damiana Kapicę  - to doskonały strzelec; Kamila Kalinowskiego, który jest szybki i zwrotny.   Bez wychodzenia na lód nasze szanse oceniam 40% do 60 %, chociaż  samopoczucie mamy na 60% . Ale to ostatni gwizdek sędziego pokaże nam, jaki jest wynik meczu.”

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.