9 lutego 2009 9:49

17 lutego o godz. 15.00 w Muzeum Miejskim w Tychach (ul. Katowicka 9) odbędzie się otwarcie wystawy „Roma – Cyganie. Historia i kultura”.

W czasie wernisażu ok. godz. 15.30 rozpocznie się koncert tradycyjnych pieśni cygańskich w wykonaniu TERESY MIRGI i zespołu KAŁE BAŁA, Romów z gminy Bukowina Tatrzańska.
Wystawa wypożyczona została ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie), które jako pierwsze na świecie prezentuje stałą ekspozycję muzealną poświęconą Romom.
Wystawa planszowa mówiąca o romskiej historii i kulturze, którą można będzie oglądać w Muzeum Miejskim w Tychach, wzbogacona zostanie o część etnograficzną, pokazującą wyroby rzemieślnicze i stroje oraz obozowisko.
Ekspozycja czynna będzie do 18 kwietnia 2009 roku.


 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.