2 lutego 2009 12:15

„Bądź jak Blanik”, "Sport rzeźbi umysł”, „Oswoić stres" to tytuły niektórych projektów, które niebawem ruszą w tyskich szkołach.

Jak radzić sobie z agresją i stresem, poprawić swoją komunikację interpersonalną czy nauczyć się podstaw asertywności – tego dowiedzą się uczniowie tyskich szkół w ramach programów profilaktycznych finansowanych z budżetu miasta.
Zajęcia mają charakter działań sportowych i psychoedukacyjnych. Poprowadzą je szkolni pedagodzy oraz inni nauczyciele mający doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień. Programy będą realizowane przez 30 tygodni, od lutego do czerwca oraz od września do grudnia br., w tyskich placówkach, które Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia oraz Miejski Zarząd Oświaty wybrały w ramach konkursu.

Środki finansowe przeznaczone na ten cel z budżetu miasta zostaną rozdysponowane między 19 projektów realizowanych w szkołach podstawowych (m.in. „Rodzina – radość działania razem”, „Myślę zdrowo – żyję zdrowo”, „Właściwy tor”), 13 projektów realizowanych w szkołach gimnazjalnych (m.in. „Mediacje rówieśnicze”, „Bądź jak Blanik”, „Sport lekarstwem na nudę”) i 12 projektów realizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych (m.in. „Spróbuj inaczej”, „Sport rzeźbi umysł”, „Oswoić stres”). Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 181 632 zł.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.