15 grudnia 2008 13:57

W niecałe pół godziny do stolicy województwa, z daleka od korków? Teraz to możliwe. Tyszanie już mogą podróżować do Katowic Szybką Koleją Regionalną.

W niedzielne popołudnie, na inauguracji FLIRTÓW na stacji Tychy-Miasto pojawiły się tłumy. Pogoda, ludzie i maszyny nie zawiodły.
Od godziny 13.53, co 20 minut, cztery nowoczesne pociągi, zabierały setki przybyłych gości w bezpłatną podróż promocyjną. Pierwszych pasażerów obsługa częstowała pomarańczami i cukierkami, rozdawała kieszonkowe kalendarzyki i rozkłady jazdy.
Nowoczesne FLIRTY, których prędkość dochodzi do 100 km na godzinę, zatrzymują się obecnie na stacjach: Tychy Miasto, Tychy Zachodnie, Tychy Dworzec Główny, Katowice Podlesie, Katowice Piotrowie, Katowice Ligota, Katowice Brynów i Katowice  Dworzec Główny. Do 2011 roku zostaną uruchomione kolejne stacje: Tychy Lodowisko i Tychy Bielsko.
Aby umożliwić Tyszanom płynne przemieszczanie się ze stacji do swoich domów, Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach wypracował zintegrowne rozkłady jazdy autobusów, trolejbusów i pociągów. Zmienił się także układ przystanków. Sporym udogodnieniem jest wprowadzenie wspólnego biletu MZK Tychy i PKP Przewozy Regionalne. „Pomarańczowa Taryfa” obowiązuje od 14 grudnia, br. Podróżni mogą również podróżować na tradycyjnych biletach kolejowych.

Więcej szczegółów na stronach:
http://www.umtychy.pl/aktualnosci.php?k=&p=&a=252
http://www.mzk.pl/aktualnosci/aktualnosci.htm#akt5
http://www.pr.pkp.pl/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.