26 listopada 2008 11:40

Każda tyska organizacja pozarządowa, która za cel postawiła sobie pomoc mieszkańcom i przeciwdziałanie patologiom społecznym, może starać się o dofinansowanie swej działalności. Prezydent Tychów właśnie ogłosił konkursy ofert dla NGO.

Wystarczy dobry pomysł, na przykład na prowadzenie punktu konsultacyjnego, by ponad 70 000 zł zostało wykorzystane m.in. na motywowanie osób uzależnionych do zmiany zachowania i na pracę z rodziną osoby uzależnionej.
Organizacje, które w realizowaniu swych statutowych obowiązków skupiają się na wsparciu dzieci i młodzieży, mogą  wziąć udział w  konkursie z pomysłem utworzenia i prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych, ogółem dla 255 dzieci i młodzieży, zamieszkujących nasze miasto. Projekt może obejmować prowadzenie świetlicy, organizowanie półkolonii świetlicowych w okresie wakacyjnym lub kolonii wyjazdowych.
Ciekawym pomysłem wydaje się zaangażowanie tzw. „pedagogów ulicznych” do pracy z „blokersami” z osiedli: A, B, C, E i F. Na ten cel planowana jest pomoc w wysokości ponad 100 000 zł. Również działające na terenie miasta kluby abstynenta mogą startować w konkursach. Na wspieranie ich działalności przeznaczona została pula 30 000 zł.
Konkursy ogłoszone przez Prezydenta, obejmują także sferę pomocy społecznej dla osób po 60 roku życia. Osoby gotowe prowadzić dla nich  Ośrodki Wsparcia przez cztery godziny dziennie, mogą zabiegać o ponad 150 000 zł.
Na organizacje chcące realizować program integracyjno-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych lub niepełnosprawnych oraz te gotowe na prowadzenie świetlicy, czy Wielozadaniowego Ośrodka Integracyjnego w konkursie czeka w sumie ponad 190 000 zł. Środki te mają zostać planowo wykorzystane na podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw z zakresu kultury, rozrywki, informacji oraz doradztwa prawnego i psychologicznego.

Oferty należy składać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy. Więcej informacji i wzory ofert na stronach:
http://bip.umtychy.pl/?grupa=przedmioty&dzial=finanse&kat=pozytek&id=580
oraz
http://bip.umtychy.pl/?grupa=podmioty&dzial=um&kat=wydzialy&id=25&pkat=dokumenty&idd=558

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.