26 listopada 2008 11:24

Dwunastu najzdolniejszych tyskich uczniów ze szkół średnich otrzymało stypendia przyznane przez Prezes Rady Ministrów – Donalda Tuska. W uroczystości, która odbył się w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach, wzięła udział Zastępca Prezydenta ds. społecznych Daria Szczepańska.

Stypendia Premiera otrzymują uczniowie z wyróżniającymi się wynikami w nauce, którzy uzyskali najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazali się szczególnymi uzdolnieniami w jednej z dziedzin wiedzy (uzyskali w niej najlepsze wyniki, a z pozostałych przedmiotów uzyskali oceny co najmniej dobre).
Wyróżnienia przyznawane są na okres od września do czerwca w bieżącym roku szkolnym. Po raz pierwszy stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczone zostało w 1997 r. Jest ono jedną z najbardziej prestiżowych form nagradzania uzdolnionych uczniów szkół średnich. Wypłacane jest ze środków budżetu państwa i wynosi od 1 września 2004 r. – 258 zł miesięcznie.
Oto Tyszanie, którzy znaleźli się na liście stypendystów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2008/2009:
1.    Justyna Kulczycka – III klasa, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida;
2.    Justyna Rejek – II klasa, Technikum nr 4;
3.    Joanna Sabina Bąk – IV klasa, Technikum nr 6 im. Karola Olszewskiego;
4.    Aleksandra Gepert – III klasa, III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego;
5.    Igor Piotr Tuszko – III klasa, Liceum Ogólnokształcące im. Josepha Konrada-Korzeniowskiego;
6.    Agnieszka Dorota Janik – II klasa, Technikum nr 2;
7.    Bartosz Binias – III klasa, Minister Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego;
8.    Marta Małgorzata Bejster – III klasa, Technikum nr 1;
9.    Krzysztof Habelok – III klasa, Technikum nr 3;
10.    Jakub Ikas – II klasa, Technikum nr 5;
11.    Anna Ewa Ryguła – III klasa, IV Liceum Ogólnokształcące;
12.    Agnieszka Karolina Łagosz – III klasa, Liceum Ogólnokształcące w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Ponadto Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall, za wybitne osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym, przyznała stypendium Tomaszowi Leśnikowi - uczniowi II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida.

Uroczystość wręczenia dyplomów uczniom szkół z Katowic, Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego odbyła się w poniedziałek, 24 listopada.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.