25 listopada 2008 8:11

Młodzi Tyszanie udowodnili, jak silna jest w nich chęć poznania tajników „Twórczego Pisania”. Do udziału w warsztatach zorganizowanych w ramach Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych, zgłosiło się tak wielu chętnych, że trzeba było stworzyć specjalną listę rezerwową.

Dwudziestka szczęśliwców z najszybszym refleksem, od 24 do 29 listopada, przez dwie godziny dziennie będzie szlifować swój literacki warsztat pod okiem profesjonalistów.
W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7, wczoraj odbyła się pierwsza lekcja, której udzieliła Magdalena Kulus – finalistka ogólnopolskiego konkursu na najlepszy blog 2007 roku. Gimnazjaliści i uczniowie pierwszych klas szkół ponadpodstawowych – bo do nich skierowana była oferta organizatorów – podczas poniedziałkowego wykładu dowiedzieli się jak pisać wywiad. – Pomimo, iż prowadziłam już zajęcia dla studentów, nigdy wcześniej nie byłam tak zdenerwowana – powiedziała przed spotkaniem z uczniami Magdalena Kulus. Pies-opiekun, który towarzyszył jej podczas spotkania reagował w nieco inny sposób – przespał całość warsztatów tuż przy wózku swojej właścicielki. A jak zajęcia skomentowali uczniowie? – Było za krótko! – odpowiedzieli zgodnie na koniec.
Podczas kolejnych spotkań przyszli młodzi adepci sztuki twórczego pisania, dowiedzą się jak pisać profesjonalne felietony, reportaże i wywiady. W środę zajęcia poprowadzi dla nich prof. Marian Kisiel - poeta, krytyk literacki, badacz literatury polskiej XX wieku, w latach 1995-2003 był kierownikiem działu krytyki i eseju w miesięczniku „Śląsk”, a w czwartek prof. Krzysztof Kłosiński - historyk literatury i tłumacz, znany jako prowadzący program telewizji TVN „Wydanie drugie poprawione”.
Egzaminem sprawdzającym poziom nabytej wiedzy i umiejętności, będzie napisanie pracy, której temat pozostaje na razie tajemnicą. Najbardziej twórczy autor, zostanie nagrodzony bonem do wykorzystania w salonie Empik. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 grudnia, podczas Targów Twórczości Osób Niepełnosprawnych „W dobrym tonie być aniołem”.

Z uwagi na spore zainteresowanie Warsztatami Twórczego Pisania, organizatorzy – czyli Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranica,  rozważa ich powtórzenie w przyszłym roku.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.