Miasto

27 października 2008, 13:2:3

Tychy wśród najbardziej proekologicznych gmin naszego regionu.

Tytuł Solidnego ekoPARTNERA otrzymało nasze miasta od Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Katowicach. Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba odebrał wyróżnienie podczas gali z okazji 15-lecia istnienia WFOŚiGW.
Fundusz wyróżnił najbardziej proekologiczne samorządy i przedsiębiorstwa naszego regionu. Wśród trzynastu laureatów znalazło się pięć gmin, w tym gmina Tychy.
Kapituła przyznająca to wyróżnienie, swój wybór uzasadniła faktem, iż Tychy są liderem w prowadzeniu gospodarki odpadami ( w tym segregacji odpadów) oraz gospodarki wodno-ściekowej (budowa kanalizacji), a także prekursorem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.
„Solidnymi Ekopartnerami” WFOŚiGW okazały się także gminy: Pawłowice, Rydułtowy, Buczkowice i Krzepice.

Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×