8 października 2008 12:26

Jak wybrać właściwy zawód oraz jak wejść na rynek pracy, aby osiągnąć zawodowy i życiowy sukces czyli jak zaplanować swoją ścieżkę kariery. Tego między innymi będą mogli nauczyć się uczestnicy projektu pn.„Zostań reżyserem swojego życia". W Tychach rozpoczęła się rekrutacja uczestników.

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-18 lat znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. W ramach projektu tyszanie uczyć się będą planowania swojej ścieżki zawodowej, tworzenia Indywidualnych Planów Rozwoju oraz sposobów samorealizacji. Dowiedzą się jak wybrać właściwy zawód oraz jak wejść na rynek pracy, aby osiągnąć zawodowy i życiowy sukces. W programie zaplanowano bezpłatnie między innymi: warsztaty wyjazdowe połączone z atrakcyjnymi formami spędzania wolnego czasu, indywidualne poradnictwo zawodowe i psychospołeczne, treningi umiejętności zawodowych, warsztaty filmowe oraz inne liczne atrakcje i niespodzianki. Projekt zakończą zajęcia integracyjne w ramach Team Buildingu, w trakcie których uczestnicy dzielić się będą swoimi doznaniami i emocjami, uczyć się będą planowania i podejmowania decyzji, a także pracy zespołowej, rozwijania wyobraźni i wrażliwości oraz budowania pozytywnych relacji w grupie.
Rekrutację uczestników prowadzi Ośrodek Św. Dominika, przy ul. Wyszyńskiego 1 w Tychach w dniach od 6 do 28 października br. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-18.00 do siedziby Ośrodka (sala 1a).
Projekt został przygotowany oraz jest koordynowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Tychy. Zaplanowane działania realizowane są w partnerstwie z Ośrodkiem św. Dominika oraz Powiatowym Urzędem Pracy.
Projekt potrwa do końca sierpnia 2009 r., współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację Tychy otrzymały dotację w wysokości 259 032,00 PLN.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.