Miasto

7 października 2008, 9:31:56

Uchwała Rady Miasta Tychy, w sprawie zasad prawidłowego żywienia w szkołach, jest skuteczna i obowiązująca. Taką decyzję podjął Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA)w Gliwicach, na skutek skargi Rady Miasta Tychy.

27 marca 2008 r. Rada podjęła uchwałę, której celem jest upowszechnianie zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Uchwała wpisała się w obowiązującą strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dotyczącą diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Intencją uchwały jest zwrócenie uwagi na błędy w żywieniu dzieci i młodzieży, do czego często prowadzi sprzedaż w szkolnych sklepikach niezdrowych słodyczy, napojów barwionych czy przekąsek ziemniaczanych.
Tyską uchwałę Wojewoda Śląski uznał za naruszającą zasady swobodnej działalności gospodarczej i potwierdził to swoim rozstrzygnięciem nadzorczym. Rada Miasta nie zgodziła się z tym stanowiskiem i dlatego sprawa znalazła swój finał w WSA. Sąd, wyrokiem z dnia 6 października, uznał rację Tychów. Wyrok jest nieprawomocny i Wojewodzie przysługuje skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×