Sport

29 września 2008, 10:39:43

Zawodnicy wszystkich sekcji Olimpiad Specjalnych z naszego województwa już 2 października będą mogli wziąć udział w XI Mityngu w Biegach Przełajowych.

Organizatorem jest Sekcja Terenowa Olimpiad Specjalnych „Pryzmat”, działająca przy Ośrodku Święta Faustyna w Tychach.
Olimpiady Specjalne to stowarzyszenie sportowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Zawody, jak każdego roku, odbędą się na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Wypoczynkowego „Paprocany” w Tychach. Zawodnicy wszystkich sekcji Olimpiad Specjalnych z naszego województwa już 2 października będą mogli wziąć udział w XI Mityngu w Biegach Przełajowych. Weźmie w nich udział  72 zawodników z 14 Terenowych Sekcji Olimpiad Specjalnych reprezentujące następujące miasta naszego regionu: Racibórz, Mikołów, Rybnik, Zabrze, Miedary, Sosnowiec, Pszczyna, Ruda Śląska, Lędziny i Tychy i 120 niepełnosprawnych kibiców.
W rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie ogromne znaczenie mają działania skierowane na integrację społeczną, tworzenie warunków do zachowania samodzielności i niezależności, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec niepełnosprawności oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Udział w zawodach jest dla nich jedną z niewielu szans zaistnienia w życiu społecznym, dlatego tak ważne jest, aby dać niepełnosprawnym sportowcom taką szansę. Rywalizacja i wysiłek uczestniczącym w zawodach przynosi wiele radości, satysfakcji, podnosi samoocenę, a wspólna zabawa daje wiarę i nadzieję wszystkim: niepełnosprawnym i nam rzekomo „ sprawnym”- mówi Julian Jasiński z Ośrodka Św. Faustyna.
Działalność Olimpiad Specjalnych jest finansowana w ogromnej części ze środków ofiarowanych przez Sponsorów oraz placówek prowadzących poszczególne sekcje terenowe.
Zawody już po raz kolejny są organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.
Rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 10.00, zakończenie ok. godziny 14.00.


 
Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×