29 września 2008 10:39

Zawodnicy wszystkich sekcji Olimpiad Specjalnych z naszego województwa już 2 października będą mogli wziąć udział w XI Mityngu w Biegach Przełajowych.

Organizatorem jest Sekcja Terenowa Olimpiad Specjalnych „Pryzmat”, działająca przy Ośrodku Święta Faustyna w Tychach.
Olimpiady Specjalne to stowarzyszenie sportowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Zawody, jak każdego roku, odbędą się na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Wypoczynkowego „Paprocany” w Tychach. Zawodnicy wszystkich sekcji Olimpiad Specjalnych z naszego województwa już 2 października będą mogli wziąć udział w XI Mityngu w Biegach Przełajowych. Weźmie w nich udział  72 zawodników z 14 Terenowych Sekcji Olimpiad Specjalnych reprezentujące następujące miasta naszego regionu: Racibórz, Mikołów, Rybnik, Zabrze, Miedary, Sosnowiec, Pszczyna, Ruda Śląska, Lędziny i Tychy i 120 niepełnosprawnych kibiców.
W rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie ogromne znaczenie mają działania skierowane na integrację społeczną, tworzenie warunków do zachowania samodzielności i niezależności, kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec niepełnosprawności oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Udział w zawodach jest dla nich jedną z niewielu szans zaistnienia w życiu społecznym, dlatego tak ważne jest, aby dać niepełnosprawnym sportowcom taką szansę. Rywalizacja i wysiłek uczestniczącym w zawodach przynosi wiele radości, satysfakcji, podnosi samoocenę, a wspólna zabawa daje wiarę i nadzieję wszystkim: niepełnosprawnym i nam rzekomo „ sprawnym”- mówi Julian Jasiński z Ośrodka Św. Faustyna.
Działalność Olimpiad Specjalnych jest finansowana w ogromnej części ze środków ofiarowanych przez Sponsorów oraz placówek prowadzących poszczególne sekcje terenowe.
Zawody już po raz kolejny są organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.
Rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 10.00, zakończenie ok. godziny 14.00.


 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.