18 września 2008 12:43

I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach świętuje 55 lat.

W najbliższy piątek oraz sobotę odbędą się uroczystości rocznicowe.
I LO w Tychach powstało w 1953 roku w wyniku decyzji władz wojewódzkich w Katowicach. W tym roku do klas zawitali pierwsi uczniowie. Było ich 40.
Liceum powstało na bazie ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 2. Od roku 1956 siedzibą Liceum była obecna Szkoła Podstawowa nr 14. Od 1963 roku szkoła mieści się już przy ul. Korczaka 6. Jego pierwszym dyrektorem był Franciszek Teper, to za jego czasów szkoła zyskała imię Leona Kruczkowskiego, znanego dramaturga.
Do roku 2007 szkołę ukończyło ponad 6000 uczniów.
Dzisiaj szkoła dysponuje między innymi świetlicą, obszerna biblioteką, gabinetami lekarskimi, siłownią, dwiema salami gimnastycznymi, dwiema pracowniami informatycznymi, darmową kafejką internetową, ścianką wspinaczkową. Działa tutaj także Szkolna Galeria Malarstwa i Grafiki. Obecnie uczy się w niej 650 uczniów.

Program uroczystości:
19 września 2008 r.
godz. 10.30 Uroczysta Msza święta dziękczynna w Kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Tychach
godz. 12.00 Koncert Jubileuszowy "Szanujmy wspomnienia" w Teatrze Małym w Tychach
20.09.2008
godz. 11.00 wernisaż prac Andrzeja Barcarczyka w Szkolnej Galerii Malarstwa i Grafiki
godz. 12.00 Dzień Absolwenta - występy młodzieży, rozgrywki sportowe absolwentów, spotkania w salach lekcyjnych
spotkania klasowe
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.