Sport

22 sierpnia 2008, 10:40:24

Dwa dni muzyki szantowej w najlepszym wydaniu, nauka tańca w rytm pieśni mórz i oceanów oraz wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy 30 i 31 sierpnia 2008 roku zdecydują się odwiedzić Ogólnopolski Festiwal Port Pieśni Pracy w Tychach.

Tegoroczna edycja jednej z największych imprez szantowych w Polsce,  organizowanej w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”, odbędzie się pod hasłem “Roztańczony Port Pieśni Pracy”.
Zatańczmy w rytmie szant
Już pierwszego dnia festiwalu zapraszamy wszystkich do tańca – w roli nauczycielek tradycyjnych tańców bretońskich wystąpią dziewczyny z zespołu Les Pirates (Francja). Wśród bretońskich tańców istotne miejsce zajmują różne rodzaje "rond". Ich właśnie będą uczyć tyską publiczność Bretonki z zespołu Les Pirates. W końcu "Port Pieśni Pracy" odbywa się w mieście o największej na Śląsku liczbie... rond!
Na scenie zagrają gwiazdy sceny szantowej: Atlantyda, Orkiestra Samanta, Stonehenge, Leje na Pokład, Pchnąć w Tę Łódź Jeża, Betty Blue i chór gospel God's Property, działający przy Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Początek o godz. 17.00.
Drugiego dnia tanecznym krokiem przeniesiemy się do Irlandii. Tańca będą uczyć Michał Piotrowski (dwukrotny Mistrz Europy w tańcu irlandzkim)
i Dorota Czajkowska (najbardziej utytułowana polska zawodniczka tańca irlandzkiego),  którzy tworzą duet tańca irlandzkiego Celtic Senses.
Imprezę rozpocznie o godz. 15.00 koncert dla dzieci (zespół Klang), a później na scenie zagrają zespoły: Banana Boat, EKT, Ryczące Dwudziestki, Sąsiedzi, Prawdziwe Perły oraz Mechanicy Shanty. Gościem specjalnym będzie holenderski zespół  Armstrong's Patent.
Szanty z sercem
Podczas festiwalu premiery będą mieć dwie płyty. Zespół Sąsiedzi zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo pt. „Broceliande", a grupa Pchnąć w Tę Łódź Jeża krążek pt. „Szksipcze".
Pięć złotych z każdej sprzedanej płyty zostanie przekazane na rzecz projektu budowy polskiego sztucznego serca przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Jak co roku, podczas festiwalu będą zbierane także pieniądze na ten cel, a imprezę odwiedzą przedstawiciele fundacji, którzy przybliżą ideę projektu.
Na zakończenie wakacji
Organizatorem festiwalu Port Pieśni Pracy jest Miejskie Centrum Kultury
w Tychach oraz tyski zespół szantowy Prawdziwe Perły. Impreza odbywa się dwa razy w roku – w lutym w Szkole Muzycznej w Tychach i w sierpniu
w OW „Paprocany”. Tegoroczna letnia edycja PPP będzie już 17. odsłoną festiwalu. Wstęp na imprezę  jest bezpłatny.


Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×