19 sierpnia 2008 12:43

Od 1 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dział Świadczeń Rodzinnych, przy ul. Burschego 2-4, przyjmuje wnioski o świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

Już w  październiku świadczenia z Funduszu zastąpią zaliczkę alimentacyjną.
Wnioski można pobrać w godzinach: poniedziałek- 7.30-17.00; wtorek, czwartek, piątek- 7.30-15.30. Jeśli zostaną one złożone do końca sierpnia, pomoc za październik zostanie wypłacona właśnie w tym miesiącu.
    Prawo do świadczeń z FA mają osoby, które nie mogą wyegzekwować alimentów, a dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 725 zł. Świadczenie będzie wypłacane do wysokości zasądzonych alimentów, jednak nie więcej niż 500 zł miesięcznie na dziecko.

    Szacujemy, że w mieście, ze świadczeń nowopowstałego Funduszu Alimentacyjnego skorzysta  ok. 1000 rodzin. Natomiast do 30 września wypłacana jest zaliczka alimentacyjna dla 480 rodzin tyskich. Zwiększona ilość świadczeniobiorców ma swoje źródło w wyższym kryterium ( 725 zł na osobę w rodzinie) dochodowym oraz poszerzeniu grona świadczeniobiorców ( wszystkie osoby nie mogące wyegzekwować świadczeń alimentacyjnych od drugiego z rodziców dziecka).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.