12 czerwca 2008 19:23

Ponad 600 uczniów tyskich szkół podstawowych wzięło dziś udział w specjalnym pokazie, podczas którego dowiadywali się, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Hasło przedsięwzięcia to „Bezpieczna szkoła przy drodze”. Na specjalnych platformach dzieci obserwowały m.in. jaką drogę hamowania ma tir, jaką autobus a jaką samochód osobowy, co może im grozić, gdy stoją za blisko jezdni i mija je rozpędzona ciężarówka, a także kiedy są widziane przez kierującego wielkim samochodem. To już druga edycja lekcji bezpieczeństwa w naszym mieście, która odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku. Tym razem nie przypadkowo odbywa się ona przed rozpoczęciem wakacji, kiedy to dzieci więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu, nieczęsto w pobliżu dróg. Na koniec pokazu uczniowie otrzymali specjalne odblaskowe kamizelki, ufundowane m.in. przez Miasto.
    Akcja „Bezpieczna szkoła przy drodze” to jedyny w Europie dynamiczny pokaz z udziałem pojazdów ciężarowych opracowany i realizowany w całości  przez polskich dziennikarzy. Organizowana jest już od ponad 4 lat. Do tej pory pokazy odbyły się: w ubiegłym roku w Tychach, w Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Bochni, Pabianicach czy Radomiu.
Organizatorami lekcji bezpieczeństwa drogowego byli: Straż Miejska w Tychach i magazyn „Transport Polski”. Współorganizatorzy to Miejski Zarząd Oświaty w Tychach, Komenda Miejska Policji w Tychach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Straż Pożarna,  Daf Trucks Polska, Fiat Auto Poland, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.