10 czerwca 2008 14:13

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy serdecznie zaprasza wolontariuszy i przedstawicieli działających w Tychach organizacji pozarządowych na ostatnie spotkanie w ramach programu „Gmina – tu wszystko się zaczyna”.

Spotkanie odbędzie się w Sali Sesyjnej (nr 102) Urzędu Miasta Tychy w dniu 12 czerwca 2008r. Dwugodzinne spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00, a wezmą w nim również udział przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miasta Tychy.
Program „Gmina – tu wszystko się zaczyna” rozpoczął się w marcu 2008r. wzięło w nim udział 17 gmin. Jego celem było wzmocnienie współpracy samorządów z III sektorem.
W ramach tego projektu Urząd Miasta Tychy wspólnie z Instytutem Inicjatyw Pozarządowych przeprowadził szkolenia dla członków organizacji pozarządowych oraz pracowników Urzędu Miasta. Program był realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
W Tychach szkolenia odbyły się 9 kwietnia w Urzędzie Miasta Tychy i 10 maja 2008 r. w Ośrodku Benedictus przy parafii Rzymskokatolickiej św. Benedykta Opata. W sumie ze szkoleń skorzystało 37 osób z 26 organizacji pozarządowych. Ponadto w dodatkowych szkoleniach brali udział również urzędnicy, współpracujący z organizacjami pozarządowymi.
Oprócz warsztatów w ramach Programu „Gmina – tu wszystko się zaczyna” zostanie dokonana analiza dotychczasowej sytuacji w zakresie współpracy, oraz wypracowanie zostaną nowe postulaty Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2009.
Wyniki analizy, zbierającej dane z wszystkich gmin, biorących udział w programie, zostaną opublikowane w listopadzie 2008r.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.