9 czerwca 2008 10:43

Trwa wizyta młodzieży z Niemiec w Tychach. Dziś kilkunastu młodych ludzi gościło w Urzędzie Miasta.

Przywitała ich Zastępca Prezydenta ds. społecznych Daria Szczepańska. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się o historii miasta, o jego ciekawych miejscach, zobaczyli multimedialną prezentację Tychów. Teraz czas na zwiedzanie.
 Wczoraj młodzież niemiecka wraz z tyskimi licealistami wspólnie oglądali mecz ME Polska-Niemcy. Ich wspólne kibicowanie stało się tematem do artykułu na pierwszej stronie Gazety Wyborczej w Katowicach.
Młodzi Niemcy z Berlina Marzahn --Hellersdorf będą w Tychach do 14 czerwca. Biorą Oni udział w wymianie dofinansowanej z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach współpracy miast partnerskich. Wizyta ma charakter dziennikarski. Jej owocem będzie gazetka w języku niemieckim opisująca Tychy oczami młodych Berlińczyków.
Umowę partnerską z dzielnicą Berlin Marzahn-Hellersdorf Tychy podpisały w 1992 roku. Zakłada ona współpracę w zakresie nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie zarządzania, gospodarki, spraw socjalnych, edukacji (wymiany nauczycieli i uczniów), kultury i sportu.
Tyska młodzież od kilku lat korzysta z możliwości, jaką daje dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Co roku odbywają się liczne wyjazdy do Berlina oraz gościmy w Tychach młodzież z naszego miasta partnerskiego. Koordynatorem tych wyjazdów są Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, Miejski Zarząd Oświaty, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz tyskie szkoły.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.