Miasto

5 czerwca 2008, 13:52:27

Młodzi Niemcy z Berlina Marzahn-Hellersdorf będą gościć od 8-14 czerwca w Tychach.

    Biorą Oni udział w wymianie dofinansowanej z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach współpracy miast partnerskich. Wizyta ma charakter dziennikarski. Jej owocem będzie gazetka w języku niemieckim opisująca Tychy oczami młodych Berlińczyków.
W programie wizyty m.in. wspólne oglądanie przez tyską i niemiecką młodzież meczu Polska - Niemcy w restauracji Fala w budynku Pływalni Miejskiej przy ul. Edukacji (godz. 20.30- 08.06.08.), zwiedzanie miasta, wizyta w Urzędzie Miasta, w Muzeum Miejskim, Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych, Uniwersytecie Śląskim czy w zakładach KSSE podstrefie tyskiej.
Umowę partnerską z dzielnicą Berlin Marzahn-Hellersdorf Tychy podpisały w 1992 roku. Zakłada ona współpracę w zakresie nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie zarządzania, gospodarki, spraw socjalnych, edukacji (wymiany nauczycieli i uczniów), kultury i sportu.
Tyska młodzież od kilku lat korzysta z możliwości, jaką daje dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Co roku odbywają się liczne wyjazdy do Berlina oraz gościmy w Tychach młodzież z naszego miasta partnerskiego. Koordynatorem tych wyjazdów są Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, Miejski Zarząd Oświaty, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz tyskie szkoły.
Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×