Miasto

3 czerwca 2008, 13:20:18

Jak zapobiegać nowotworom, jak pomagać osobom chorym na raka tego między innymi bedą mogli dowiedzieć się uczestnicy otwartej konferencji, która już 18 czerwca o godzinie 10.00 rozpocznie się w Urzędzie Miasta Tychy.


    Na spotkanie pt.: „Psychoonkologiczny Program Simontona” zapraszają Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta I oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.
    Konferencja ma charakter otwarty i jest adresowana do mieszkańców miasta Tychy, pacjentów z diagnozą nowotworową, jak również pracowników służby zdrowia, oświaty, pomocy społecznej, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, którym temat ten jest bliski. Jej zakres tematyczny będzie dotyczył: profilaktyki nowotworowej, pomocy osobom z postawioną diagnozą nowotworową oraz terapii poznawczo-behawioralnej psychoonkologicznego programu Simontona. Celem Konferencji jest przekazanie podstawowych wiadomości związanych z pomocą osobom przewlekle chorym somatycznie w tym osobom z diagnozą nowotworową.
Podczas konferencji zostanie ogłoszony nabór do pilotażowej grupy terapeutycznej dla dorosłych mieszkańców miasta Tychy z diagnozą nowotworową.
Podczas spotkania swoją wiedzą podzielą się certyfikowana terapeutka metody Simontona, psycholog oraz lekarz medycyny i pielęgniarka, którzy oprócz faktów medycznych i społecznych dotyczących choroby nowotworowej, opowiedzą o własnych doświadczeniach w pracy z dziećmi i rodzinami, borykającymi się z tym problemem.  Prelegenci reprezentują tyskie Hospicjum a w codziennej pracy wspólnie tworzą interdyscyplinarny zespół pomagający osobom chorym na nowotwory.
Wszyscy zainteresowani przybyciem, proszeni są o dokonanie zgłoszenia telefonicznego pod numer 776 35 41 lub drogą elektroniczną pod adres e-mail: malgorzata.tomaszewska@umtychy.pl do dnia 10 czerwca 2008r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc  jest ograniczona.

Program Konferencji „Psychoonkologiczny Program Simontona”.
Termin: 18 czerwca 2008 r.
Miejsce: sala 102 Urzędu Miasta w Tychach
Organizator: Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach
Współorganizator: Urząd Miasta Tychy
Prowadząca: Justyna Rutkowska – psycholog Hospicjum, terapeuta Metody Programu Psychoonkologicznego Simontona

10:00 – 11:15 – część I.
1. Przywitanie i wprowadzenie do tematu – mgr Wiesława Sieczka – prezes Hospicjum
2. Wprowadzenie: „Współpraca zespołu interdyscyplinarnego z rodziną w opiece hospicyjnej”
– mgr Wiesława Sieczka – pielęgniarka Hospicjum
3. Wykład: „Teoretyczne aspekty programu Simontona – zasady i założenia” – mgr Justyna Rutkowska – psycholog, terapeuta Hospicjum
11:15 – 11:30 – przerwa
11:30 – 12:45 – część II
1. Wykład: „Współpraca zespołu medycznego z psychologiem” – lek. med. Krystyna Rumieniuch – lekarz Hospicjum, dyrektor Poradni Medycyny Paliatywnej i Zespołu Hospicyjnej Opieki Domowej
2. Wykład: „Praktyczne zastosowanie programu Simontona w pomocy osobom przewlekle chorym w ujęciu psychosomatycznym” – mgr Justyna Rutkowska – psycholog, terapeuta Hospicjum
3. Podsumowanie konferencji
12:45 – 13:00 – pytania
13:00 – 14:30
Część warsztatowa dla chętnych pacjentów z diagnozą nowotworową.
Podczas tych zajęć zostanie ogłoszony nabór do pilotażowej grupy terapeutycznej dla dorosłych mieszkańców miasta Tychy z diagnozą nowotworową. Prowadząca – mgr Justyna Rutkowska.
Każdy uczestnik konferencji otrzyma zaświadczenie udziału. Będzie ono wystawiane po zakończeniu konferencji.


Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×