Miasto

2 czerwca 2008, 13:18:27

30 maja 2008 r. w Myśliwskim Zameczku w Promnicach z okazji Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach odbyła się zorganizowana przez Izbę aukcja dzieł sztuki na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach.

    Do Stowarzyszenia wpłynęło 18 obrazów profesjonalnych artystów, 5 obrazów artystów amatorów oraz 10 tomików poezji jednego autora. Decyzją Zarządu do majowej licytacji przeznaczono tylko dzieła profesjonalnych artystów. Pozostałe oraz te, które nie zostały sprzedane zostaną wystawione do ponownej licytacji na obchodach 15-lecia działalności Hospicjum jesienią tego roku. Podczas aukcji sprzedano 9 obrazów, co dało kwotę 26.500,00 zł. Jedna osoba wpłaciła dodatkowo 500,00 zł. w formie darowizny.
    To już druga licytacja dzieł sztuki na rzecz Hospicjum ze strony Izby. Pierwsza miała miejsce podczas balu karnawałowego Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w roku 2001 r. Za zebraną wówczas kwotę w wysokości 16.500,00 tys. zakupiono dwie pompy infuzyjne, lampę bioptrom, 5 glukometrów, 5 materacy przeciwodleżynowych.
Sprzedano następujące dzieła:
„Organicus I” Ryszard Czernow – 5.500,00
„ Srebrne jezioro” Helena Golda-Błahut – 6.000,00
„Kwiaty polne” Krystyna Jasińka – 1.600,00
„Stare Tychy” Witold Kołban – 1.000,00
„Pejzaż z Beskidów” Romuald Korus – 1.000,00
„Mont Saléve” Michał Litkiw – 2.500,00
„W Meksyku” Stanisław Mazuś – 2.500,00
„Pałacyk w Promnicach” Eryk Pudełko – 5.000,00
„Zawoja” Czesław Ślosarczyk – 1.000,00

Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×