Miasto

30 maja 2008, 10:52:41

Od niedawna Tychy można podziwiać w pełnym wymiarze. Na naszej stronie internetowej pod hasłem "wirtualne wycieczki" umieszczone zostały wirtualne panoramy, które pozwalają na obejrzenie charakterystycznych w mieście ulic i obiektów w 360o w poziomie i 180 o w pionie.

    Zwiedzanie miasta ułatwia specjalnie opracowana mapka. Zaznaczone są na niej: Paprocany, Rynek, Plac Baczyńskiego, osiedle A, Centrum Balbina, kościół Ducha Świętego oraz muzeum miejskie. Po kliknięciu na znacznik pojawia się dymek zawierający pod zdjęciem odnośnik do panoramy, a pod hasłem info - link do dodatkowych informacji o danej lokalizacji.
Panoramy wykonane są w trzech technologiach (QuickTime, Flash, DevalVR) tak, żeby każdy internauta mógł je obejrzeć bez konieczności instalowania do przeglądarki dodatkowych wtyczek.
Jednocześnie, dla wymagających i zaawansowanych użytkowników, serwis poleca DevalVR -- jest bezpłatny, łatwy w instalacji, a przede wszystkim oferuje najlepszą jakość obrazu.
Krótka informacja na temat sposobów oglądania panoram umieszczona jest u góry mapki, a szczegółowa instrukcja obsługi Devala przy każdej panoramie pod hasłem "polecamy".
    Jeżeli pomysł uwieczniania Tychów na wirtualnych panoramach zyska uznanie internautów, systematycznie pojawiać się będą kolejne - być może relacjonujące ciekawe wydarzenia albo prezentujące Tychy w różnych porach roku.


Spodek w zenicie

Spodek w zenicie

„Spodek w Zenicie” – taki tytuł nosi książka napisana przez Annę Syskę – Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach. Książka w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×