Sport

19 maja 2008, 12:47:24

Jożin z Bażin, Anita Lipnicka&John Porter to gwiazdy I Regionalnego Festiwalu Ekologicznego, który odbędzie się 30-31 maja.

Miasteczko recyklingowe a w nim makieta „Bramy Słońca” z puszek i butelek, zbiórka surowców wtórnych w zamian za sadzonki roślin, konferencja z udziałem specjalistów dotycząca „czystej energii” -  to wszystko czeka na uczestników I Regionalnego Festiwalu Ekologicznego w Tychach. Jego organizatorem jest Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energii Odnawialnej  "MASTER.
    W ramach Festiwalu  30 maja odbędzie się  konferencja  „Odpady -  Energia  - Oszczędność”.Wezmą w niej udział specjaliści od energii odnawialnej, ochrony środowiska i gospodarki odpadami.  Mówić będą między innymi o "zielonej energii" czy tzw. "zielonym cieple". Początek o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Tychy.
Natomiast w drugim dniu Festiwalu   - 31 maja -  w Parku Miejskim (Plac pod żyrafą) pojawi się miasteczko recyklingowe, w którym powstanie makieta z puszek i butelek plastikowych przedstawiająca tyski budynek „Bramę Słońca”.  Gwiazdą festiwalu Eko-Master będzie Anita Lipnicka&John Porter oraz Jożin z Bażin!

Zdjęcie makiety, która budowana jest w Parku Miejskim.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×