14 maja 2008 13:25

Muzeum Miejskie czeka na mecenasów kultury bo pragnie zakupić projekty Jerzego Nowosielskiego.

Krakowska Galeria Starmach zaoferowała Muzeum Miejskiemu w Tychach zakup siedmiu projektów polichromii autorstwa Jerzego Nowosielskiego, zrealizowanych w  kościele p. w. Ducha Świętego w Tychach. Obiekt ten jako architektoniczna wizytówka miasta znany jest w kraju i za granicą m.in. dzięki malowidłom zrealizowanym przez wspomnianego krakowskiego profesora ASP. Zamiar pozyskania projektów Jerzego Nowosielskiego do zbiorów muzeum ma zatem głębokie uzasadnienie.
Wartość wszystkich projektów to 70.000,- zł. Muzeum Miejskie w Tychach ze środków miasta zdołało zakupić jeden obiekt i szuka możliwości zakupu pozostałych sześciu.
Stąd zwraca się do tyskich renomowanych firm i zakładów, aby pomogły  w zakupie  prac Jerzego Nowosielskiego. W zamian Muzeum Miejskie zobowiązuje się do umieszczenia na wystawach, obok „wykupionego” obiektu, informacji o firmie, która jest sponsorem zakupu. Informacja ta oraz logo będzie formą reklamy firmy. Najbliższa wystawa z prezentacją dzieł Nowosielskiego planowana jest na rok 2009.
    Muzeum Miejskie prowadzi Złotą Księgę Darczyńców, do której wpisywani są najhojniejsi darczyńcy – osoby prywatne i instytucje. Nazwy firm-sponsorów umieszcza także na stronie internetowej
www.muzeummiejskie.tychy.pl
           
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.