Miasto

2 kwietnia 2008, 10:22:50

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód i zmagania w miasteczku pełnym znaków drogowych - to wszystko czeka uczestników dwudniowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

3  i 4 kwietnia (czwartek – piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 przy pl. Wolności 4 w Tychach o godz. 9.00 rozpoczną się  eliminacje na szczeblu miejskim dla przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystartuje w nich prawie 70 uczniów. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach na szczeblu okręgowym, które będą już  25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10 w Tychach. Tym razem oprócz tyskich drużyn rywalizować będą ekipy z Katowic i Bierunia. Ogólnopolski finał w czerwcu 2008 roku.
  Jak zaznacza Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tychach nadkom. Roberta Grupa- Celem Turnieju jest propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania wszelkiej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu oraz propagowanie pozytywnych wzorców zachowań.
    Organizatorem Turnieju, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy, jest Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Tychy, Miejski Zarząd Oświaty w Tychach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach a także Automobilklub Ziemii Tyskiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Tychach.
    Regulamin turnieju można pobrać na stronie internetowej PZM www pzm.pl 
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami, które mogą wystąpić na terenie Tychów 5 maja od godziny 14.00 do 21.00.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przeszła prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostały pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim, z których kaskadowo spływa woda.

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

We wtorek 4 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dalej czekamy na informację o otwarciu drugiego punktu - na Hali Sportowej (najprawdopobniej będzie to 7 maja).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×