Miasto

2 kwietnia 2008, 10:22:50

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód i zmagania w miasteczku pełnym znaków drogowych - to wszystko czeka uczestników dwudniowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

3  i 4 kwietnia (czwartek – piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 przy pl. Wolności 4 w Tychach o godz. 9.00 rozpoczną się  eliminacje na szczeblu miejskim dla przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystartuje w nich prawie 70 uczniów. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach na szczeblu okręgowym, które będą już  25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 10 w Tychach. Tym razem oprócz tyskich drużyn rywalizować będą ekipy z Katowic i Bierunia. Ogólnopolski finał w czerwcu 2008 roku.
  Jak zaznacza Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tychach nadkom. Roberta Grupa- Celem Turnieju jest propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania wszelkiej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu oraz propagowanie pozytywnych wzorców zachowań.
    Organizatorem Turnieju, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy, jest Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Tychy, Miejski Zarząd Oświaty w Tychach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach a także Automobilklub Ziemii Tyskiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Tychach.
    Regulamin turnieju można pobrać na stronie internetowej PZM www pzm.pl 
Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×