Miasto

31 marca 2008, 13:11:30

Od jutra wszystkie papierowe dowody osobiste tracą ważność. Wymiana starych dokumentów na nowe trwała w całym kraju 7 lat.

W Tychach, do dziś, wniosku o wymianę książeczkowego dowodu osobistego na nowy – plastikowy, nie złożyło około 2000 osób. Przez ostatni rok, aby wyjść mieszkańcom naprzeciw i ułatwić załatwianie formalności, pracownicy Referatu Dowodów Osobistych UM Tychy pracowali również w soboty.
Trochę statystyki:
Ostatnio liczba wpływających wniosków o wymianę książeczkowego dowodu na nowy kształtowała się następująco:
- przed Świętami wielkanocnymi około 45 wniosków na dzień, w tym około 25 wniosków składanych z powodu wymiany ustawowej (czyli wymiana książeczkowego dokumentu na plastikowy),
- po Świętach – ostatnie 3 dni – około 75 wniosków dziennie, w tym około 55 wniosków składanych z powodu wymiany ustawowej;
    Ilość napływających wniosków o wydanie dowodu osobistego w ostatnich latach kształtowała się następująco:
- 2002 rok: 10.098,
- 2003 rok: 14.865,
- 2004 rok: 15.479,
- 2005 rok: 17.226,
- 2006 rok: 19.686,
- 2007 rok: 33.500 (około 3 razy więcej niż w roku 2002);
    Ogółem we wszystkie pracujące soboty w okresie od 14 kwietnia 2007 do 15 marca 2008 r. pracownicy Referatu przyjęli  2577 wniosków o wydanie dowodu osobistego oraz wydali 1116 dowodów osobistych.
    W trybie ciągłym są przyjmowane wnioski o wydanie dowodu osobistego osobom obłożnie chorym. Osoba "trzecia" w imieniu chorego składa w Urzędzie wniosek wraz z wymaganymi prawem załącznikami. Następnie zgodnie z harmonogramem jest ustalana wizyta domowa i wszelkie formalności są załatwiane w domu osoby chorej, po uprzednim powiadomieniu telefonicznym o planowanej wizycie.
Wizyta studyjna senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu w Tychach

Wizyta studyjna senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu w Tychach

W środę, 1 grudnia br. Tychy odwiedziła senacka Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu. W wizycie wzięli udział m.in. Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka oraz Przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu - Senator Stanisław Gawłowski.

Przyłącz się do programu STOP SMOG

Przyłącz się do programu STOP SMOG

Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy poszukuje osób chętnych do udziału w projekcie STOP SMOG (osób fizycznych o niskim dochodzie, będących właścicielem lub współwłaścicielem budynków jednorodzinnych).

Mikołajki w Tychach

Mikołajki w Tychach

6 grudnia już za tydzień. W Tychach z tej okazji w najbliższych dniach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×