16 sierpnia 2013 9:24

W sobotę (24 VIII) po raz kolejny w Tychach spotkają się miłośnicy muzyki żeglarskiej. Na Dzikiej Plaży odbędzie się letnia edycja największego na Śląsku festiwalu szantowego - "Portu Pieśni Pracy".

- Od dwunastu lat tyskie, letnie szanty gromadzą przede wszystkim rodziny. Liczymy na to, że nie zabraknie Państwa i tym razem. Zapraszamy na żeglarskie śpiewanie - mówi Wojciech Wieczorek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.


Festiwal rozpoczną regaty żeglarskie o puchar Portu Pieśni Pracy, które zaplanowano na jeziorze o 11.00. To już ostatnie zmagania żeglarzy, którzy od początku maja w każdą ostatnią sobotę miesiąca ścigali się po Jeziorze Paprocańskim. Wręczenie nagród na głównej scenie podczas sobotniego koncertu. Organizatorem regat jest Klub Żeglarski "Ziemowit" i MOSiR Tychy.

 

O 13.00 rozpocznie się zabawa dla najmłodszych, Mirek "Zejman" Kowalewski z grupy Zejman&Garkumpel zabierze dzieci w pełen przygód rejs.

 

Na koncert główny zapraszamy o 17.00. Wystąpią: Pod Wiatr, Orkiestra Samanta, Shantażyści, Zejman&Garkumpel, laureaci zimowej edycji festiwalu – grupa Anker, Perły i Łotry oraz Stonehenge.

 

 

PROGRAM DLA DZIECI:

13.00 – 15.00 Pirackie zabawy – program interaktywny

15.00 – 15.30 ZUMBA dla dzieci

15.30 – 16.30 Zejman & Garkumpel

 

KONCERT:

17.00 Shantażyści

17.45 Pod Wiatr

18.25 Zejman&Garkumpel

19.20 ANKER

20.15 Perły i Łotry

21.10 Stonehenge

22.05 Orkiestra Samanta

22. 55 All hands Pożegnanie Liverpoolu

 

KONCERT NOCNY w Klubie muzycznym Palisander:

23.15 Shantażyści

00.15 ANKER

01.15 Pod Wiatr

 

Hasło "Port Pieśni Pracy" pojawiło się w zimie 2002 roku. Wtedy to prezydent Andrzej Dziuba specjalnym edyktem ogłosił Tychy miastem portowym. Koncepcja festiwalu została wzbogacona o koncerty letnie - odbywały się one w OW Paprocany w ostatni weekend sierpnia. Modernizacja ośrodka wymusiła przeniesienie letniej edycji festiwalu na plac pod Żyrafą, ale w ubiegłym roku festiwal wrócił nad Jezioro Paprocańskie. Projekt znany dziś pod nazwą "Port Pieśni Pracy" sięga ubiegłego wieku. To wtedy grupa zapaleńców znanych, jako Perły i Łotry Shanghaju zorganizowała festiwal "Pieśni Po Pracy". Tytuł nawiązywał do płyty Pereł i pod taką nazwą festiwal odbywał się w latach 2000-2001.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.