Miasto

28 marca 2008, 11:0:18

sKUPmY się na problemie - to hasło kampanii, która rusza w Tychach.Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego też chcemy zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

W działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia w naszym mieście, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem pozornie drobnym, lecz bardzo dokuczliwym i często podnoszonym przez mieszkańców – sprzątaniem nieczystości po psach. Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki.
W związku z tym zapraszamy 1 kwietnia (to nie żart) o godzinie 11.00 na oficjalne rozpoczęcie kampanii pod hasłem „sKUPmY się na problemie”. Miejsce -  Park Miejski
(plac pod „Żyrafą”).

    Na wtorkowej inauguracji pokażemy jak obsługiwać stację. Zaprezentujemy również odkurzacz na psie nieczystości, który działa w mieście od dwóch lat. Straż Miejska powie ile może nas kosztować zanieczyszczanie miasta a Policja zaprezentuje możliwości psa „do zadań specjalnych”.
    W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Miasta, przewodnicząca Komisji Porządku Publicznego i Zdrowia Rady Miasta Tychy, inicjatorka przedsięwzięcia Urszula Paździorek - Pawlik, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy urzędu oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18. Liczymy na obecność zaproszonych mieszkańców Tychów wraz ze swoimi psiakami.
    Organizatorami akcji są Urząd Miasta Tychy, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Miejski Zarząd Oświaty, Miejska Biblioteka Publiczna.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami, które mogą wystąpić na terenie Tychów 5 maja od godziny 14.00 do 21.00.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przeszła prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostały pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim, z których kaskadowo spływa woda.

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

We wtorek 4 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dalej czekamy na informację o otwarciu drugiego punktu - na Hali Sportowej (najprawdopobniej będzie to 7 maja).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×