Miasto

28 marca 2008, 11:0:18

sKUPmY się na problemie - to hasło kampanii, która rusza w Tychach.Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego też chcemy zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

W działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia w naszym mieście, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem pozornie drobnym, lecz bardzo dokuczliwym i często podnoszonym przez mieszkańców – sprzątaniem nieczystości po psach. Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki.
W związku z tym zapraszamy 1 kwietnia (to nie żart) o godzinie 11.00 na oficjalne rozpoczęcie kampanii pod hasłem „sKUPmY się na problemie”. Miejsce -  Park Miejski
(plac pod „Żyrafą”).

    Na wtorkowej inauguracji pokażemy jak obsługiwać stację. Zaprezentujemy również odkurzacz na psie nieczystości, który działa w mieście od dwóch lat. Straż Miejska powie ile może nas kosztować zanieczyszczanie miasta a Policja zaprezentuje możliwości psa „do zadań specjalnych”.
    W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Miasta, przewodnicząca Komisji Porządku Publicznego i Zdrowia Rady Miasta Tychy, inicjatorka przedsięwzięcia Urszula Paździorek - Pawlik, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy urzędu oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18. Liczymy na obecność zaproszonych mieszkańców Tychów wraz ze swoimi psiakami.
    Organizatorami akcji są Urząd Miasta Tychy, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Miejski Zarząd Oświaty, Miejska Biblioteka Publiczna.

Wizyta studyjna senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu w Tychach

Wizyta studyjna senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu w Tychach

W środę, 1 grudnia br. Tychy odwiedziła senacka Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu. W wizycie wzięli udział m.in. Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka oraz Przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu - Senator Stanisław Gawłowski.

Przyłącz się do programu STOP SMOG

Przyłącz się do programu STOP SMOG

Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy poszukuje osób chętnych do udziału w projekcie STOP SMOG (osób fizycznych o niskim dochodzie, będących właścicielem lub współwłaścicielem budynków jednorodzinnych).

Mikołajki w Tychach

Mikołajki w Tychach

6 grudnia już za tydzień. W Tychach z tej okazji w najbliższych dniach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×