28 marca 2008 11:00

sKUPmY się na problemie - to hasło kampanii, która rusza w Tychach.Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego też chcemy zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

W działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia w naszym mieście, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem pozornie drobnym, lecz bardzo dokuczliwym i często podnoszonym przez mieszkańców – sprzątaniem nieczystości po psach. Aby ułatwić realizowanie tych zasad, Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy, zakupił 20 stacji na psie nieczystości, wyposażone w biodegradowalne worki.
W związku z tym zapraszamy 1 kwietnia (to nie żart) o godzinie 11.00 na oficjalne rozpoczęcie kampanii pod hasłem „sKUPmY się na problemie”. Miejsce -  Park Miejski
(plac pod „Żyrafą”).

    Na wtorkowej inauguracji pokażemy jak obsługiwać stację. Zaprezentujemy również odkurzacz na psie nieczystości, który działa w mieście od dwóch lat. Straż Miejska powie ile może nas kosztować zanieczyszczanie miasta a Policja zaprezentuje możliwości psa „do zadań specjalnych”.
    W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Miasta, przewodnicząca Komisji Porządku Publicznego i Zdrowia Rady Miasta Tychy, inicjatorka przedsięwzięcia Urszula Paździorek - Pawlik, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy urzędu oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18. Liczymy na obecność zaproszonych mieszkańców Tychów wraz ze swoimi psiakami.
    Organizatorami akcji są Urząd Miasta Tychy, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Miejski Zarząd Oświaty, Miejska Biblioteka Publiczna.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.