27 marca 2008 19:01

W Muzeum Miejskim w Tychach można już nabyć drugi zeszyt z serii Tyskie Zeszyty Historyczne, zawierający opracowanie pt.: "Wczesnośredniowieczne cmentarzysko w Tychach-Cielmicach. Cmentarz lokalnej społeczności wiejskiej" autorstwa Edelgardy M. Foltyn z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Temat ten dr Edelgarda M. Foltyn prezentowała podczas I Tyskiego Sympozjum Historycznego, które odbyło się w Muzeum Miejskim w Tychach 19 listopada 2007 roku. W publikacji autorka zawarła pełną informację o badaniach archeologicznych prowadzonych w Cielmicach w 1960 i 1962 roku.
Tyskie Zeszyty Historyczne to nowy cykl wydawniczy Muzeum Miejskiego w Tychach.
Publikacja wydana została w czasie obchodów Tyskiego Roku Historycznego, sfinansowana dzięki dotacji celowej z budżetu miasta Tychy.
Zeszyt można zakupić w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach przy ulicy Katowickiej 9 w cenie 13 zł.
Redaktorami naukowymi serii są prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest zarazem przewodniczącym Rady Muzeum tyskiej placówki oraz dr Maria Lipok-Bierwiaczonek.
W kolejnych Zeszytach publikowane będą nowe opracowania mało znanych źródeł archiwalnych, fragmenty prac magisterskich ludzi piszących o historii miasta, opracowania własne uczonych, głównie historyków, którzy w swych badaniach zajmują się Tychami.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.