Miasto

6 marca 2008, 12:2:20

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Edukacji od 2009 roku obowiązek szkolny ma objąć wszystkie sześciolatki a co za tym idzie oddziały zerówkowe powinny znajdować się szkołach.

W Tychach od września takie oddziały będą funkcjonować już w ośmiu podstawówkach. Pierwszymi szkołami, które przystosowały sale i rozpoczęły edukację „straszaków” były SP 1 oraz SP 11. Łącznie w naszym mieście, od nowego roku szkolnego 2008/2009, będzie 11 oddziałów dla 275 sześciolatków.
Aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do odbycia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego pomieszczenia, w których tworzone są zerówki, są remontowane (jeśli jest taka konieczność) oraz wyposażane w odpowiednie dla 6-latków meble, pomoce naukowe, zabawki.
Oddziały zerówkowe w roku szkolnym 2008/2009 w tyskich szkołach:
w SP 1, SP 3, SP 7, SP 11 (2 oddziały), SP 17, SP 22 (2 oddziały), SP 36 (2 oddziały), SP 37. 
Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×