Miasto

6 marca 2008, 11:54:12

Jak powalić napastnika jednym uderzeniem, jak wykorzystać parasolkę lub torebkę do obrony, między innymi tego mogą dowiedzieć się uczestnicy bezpłatnego kursu samoobrony przygotowanego przez tyską Straż Miejską.

Właśnie rozpoczęły się zapisy na 20. już edycję kursu. Do tej pory wzięło w nim udział 750 osób-w większości panie.
Zajęcia będą odbywać się w soboty począwszy od 29 marca do 26 kwietnia w godzinach od 10-12 w sali gimnastycznej Zespołu Szkól Nr 5 w Tychach przy ul. Edukacji 11.
Zgłoszenia przyjmuje Jolanta Jastrzębska ze Straży Miejskiej w Tychach pod nr tel. 032 780 09 75 wew. 24 oraz e-mailem

jolanta.jastrzebska@ umtychy.pl
Zajęcia poprowadzą Adam Noras posiadający 7 DAN w stylu Chan Shaolin Si Dju Su oraz Ewa Noras posiadająca 3 DAN w stylu Chan Schaolin Si Dju Su.
Kurs odbywa się w ramach akcji Bezpieczne Tychy – Dość Milczenia.


Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×