Miasto

29 lutego 2008, 9:59:52

Takie pieniądze w ostatnich latach przeznaczyły Tychy z budżetu miasta na zakup nowych radiowozów i poprawę standardu pracy policjantów.

Na ostatniej sesji ( czwartek, 28 lutego) Rada Miasta Tychy podjęła decyzję o przekazaniu 280 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu kolejnych samochodów dla Komendy. W tym roku wzbogaci się ona o 8 nowych aut.
    Poniżej zestawienie kwot przekazanych z budżetu miasta i dokonanych za nie zakupów:
2005 r. – 275.000 zł.
Dofinansowanie zakupu samochodów służbowych dla Komendy Miejskiej Policji
2006 r. – 260.000 zł.
Zakup wyposażenia i remont budynku Komendy
remont pomieszczeń służbowych, sanitariów oraz okien - 200.000zł
doposażenie stanowisk pracy – biurka, komputery i inne – 60.000 zł.
2007 r. – 509.992 zł.
Kontynuacja remontu budynku Komendy – 260.000 zł.
Zakup sprzętu kwaterunkowego, techniki biurowej i policyjnej – 199.992zł.
Rekompensata pieniężna za dodatkową służbę funkcjonariuszy KMP w Tychach – 50.000 zł.
2008 r. – 280.000 zł.
Dofinansowanie zakupu 8 samochodów.

Wczoraj w siedzibie Straży Miejskiej w Tychach odbyła się narada roczna, w której udział wzięło kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Tychach , Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Andrzej Kukuła, Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Polcyn oraz Prokurator Rejonowy w Tychach Agata Słuszniak.
Najważniejsze wnioski z podsumowania pracy tyskich policjantów w 2007 roku to blisko 17 % spadek przestępczości oraz wzrost poziomu wykrycia sprawców przestępstw.
    Poprawa jakości pracy, nowy sprzęt i radiowozy z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Służą temu również dodatkowe patrole policyjne, które zostały sfinansowane przez tyski samorząd.
    Z raportu policji wynika, że w 2007 roku nastąpił spadek przestępczości w Tychach, w tym w kategoriach najbardziej dokuczliwych społecznie, takich jak kradzieże, włamania, czy rozboje. Mimo zaangażowania policjantów w realizację wielu przedsięwzięć i czynności służbowych (zabezpieczenia imprez masowych, konwoje, doprowadzenia do sądów i prokuratur, itp.) wykazali się oni dużą aktywnością, ponieważ wzrosła wykrywalność praktycznie we wszystkich kategoriach najpoważniejszych przestępstw kryminalnych. W tym czasie zaistniało o 381 przestępstw mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×