Miasto

25 lutego 2008, 12:8:19

Do końca maja mieszkańcy Tychów mają czas na złożenie wniosków w ramach Lokalnych Inicjatyw na 2009 rok.

Przyjmuje je Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Tychy. Przedsięwzięcia są dofinansowane w 60% przez Miasto. W ramach lokalnych inicjatyw powstały już między innymi: place zabaw, boiska, parkingi, drogi dojazdowe, chodniki oraz sale komputerowe czy gimnastyczne.

W czerwcu 2007 roku minęło 10 lat od chwili, gdy Rada Miasta Tychy podjęła pierwszą uchwałę w sprawie lokalnych inicjatyw.

Jaka jest dokładna procedura ubiegania się o środki w ramach Lokalnych Inicjatyw można przeczytać tutaj

 

Realizacje:

- w 2007 roku realizowano 13 zadań w trybie lokalnych inicjatyw ( w budżecie miasta na 2007 rok na lokalne inicjatywy przeznaczono kwotę 704 550 zł),

- w 2008 roku będzie realizowanych 11 zadań w trybie lokalnych inicjatyw (w budżecie miasta na 2008r. przeznaczono na lokalne inicjatywy kwotę 400 000 zł)


Przykłady:

1. „Plac zabaw dla dzieci na terenie parku przy ul. Stoczniowców i al. Bielskiej”

Łączny koszt:   118 340,54 zł,


2. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Legionów Polskich 14-18 i 20”

Łączny koszt:   99 670,44 zł,


Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×